Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » Yeni açılan sitelere backlink alımında izlenecek yol nedir ?

Yeni açılan sitelere backlink alımında izlenecek yol nedir ?

Backlink alımına başlamadan önce rakebet içerisinde olduğumuz rakibimizin sitesini incelemeliyiz daha önce neler yapmış, nerelerden backlink almış hangi sitelere öncelik tanımış bunu raporlandırırsak işimiz daha kolay olacaktır. İyi bir seo çalışması çıkartmak istiyorsak herşey rakimizi iyi tanımaktan geçer rakibimizi ne kadar çok tanırsak avantajımızda okadar artacaktır.

Rakiplerimiz ne yapmışta üst sıralara çıkmış, nasıl bir yol izlemiş hangi seo mantığında çalışıyor sorularına cevap bulmalıyız.

Backlink çalışmasına başlamadan önce güncel bloglardan içerik satın alabiliriz. Aldığımız içerik backlink çalışmasının en başında izlenecek yol diyebiliriz, sitemiz yeni ve hiç bir şekilde backlink çalışması yapılmamış yavaş yavaş kendimizi google sevdirmeye çalışıyoruz aniden aşırı backlink alımı demek sitemizin sandbox’a girmesine sebebiyettir.

Backlink alımı dikkatle takip edilmesi gereken bir olaydır aşırıdan kaçınılmalı gereksiz sitelerden backlink alınmamalı aksine yapıldığını düşünürsek kötü sonuçlar alabiliriz.

İleriki zamanlarda ise yavaş yavaş aynı içerikte sitelerden sadace ana sayfadan olmak üzere backlink alımına devam edelim. Yeni açılan bir siteye kesinlikle tavsiye etmiyoruz örneğin “oyun sitesi” biz bu siteye “video” sitesinden link aldığımızı düşünürsek çok büyük olumsuz sonuçlar alabiliriz.

Şuanda içeriğimiz sağlam ve google’de yerimiz az çok belli artık yavaş yavaş “footer”den link alabiliriz. Fakat fazla aşırıya kaçmadan backlink çalışmamıza devam edebiliriz.

Sonuç olarak backlink çalışması sitemizin kelime bazlı yükselmesine faydası büyüktür unutmamak gerekir ki google’nin en çok sevdiği olay doğal backlink’tir, eğer doğal backlink alabiliyorsak fazla uğraşmamıza gerek bile yoktur. Doğal backlink alan bir site ücretle backlink alan siteden kat kat daha faydalıdır.

Yorumlar (6)

 • emrah eren

  Selamlar Öncelikle Çok Faydalı Bilgiler Hocam Ellerinize Sağlık Teşekkürler

 • Ahmet Kayar

  Merhaba Yazmış olduğunuz bu güzel yazı için çok teşekkür ederim benim de şu anda açmış olduğum bir sitem var ve seo olarak çalışmalara başlamayı düşünüyordum bu vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda ilerleyeceğim. Sizden bir ricam olacak doğal backlink demişsiniz bu konuda biraz daha bilgi verirmisiniz. Doğal backlink nedir?

 • admin

  Doğal Backlink için şöyle bir örnek verebiliriz, Facebook.com’un tüm internet sitelerinden aldığı backlinki düşünün. Sağladığı başarı, ona yüzlerce backlink sağlıyor. Bu backlinke ihtiyacı yok ama güzel bir örnek oluşturması açısından örnek olabilir. Yaptığınız işi insanların yararına yaparsanız, mutlaka sizin sitenizden bahsedenler olacaktır.

 • Koray Gülpınar

  Footerdan backlink alımını, yeni açılan sitelere tavsiye etmiyorum, onun yerine yazı içinden ( makale backlink olarak duyabilirsiniz ) link almanızı tavsiye ederim. Footer, bir sitenin en kalitesiz yerdir ve kalitesiz bir çok sayfadan link almış olacaksınız.

 • Ferhat

  çok faydalı bilgiler hocam ellerinize sağlık. fakat ben web sitem için iyi bir backlinkk alan site bulamıyorum gerçi korkuyorum link vermek için

 • trabzonsehri

  haber sitesi ile ilgilenen arkadaşlara önerim google ye göre3 değeri sizden yüksek olan sitelere link vermeniz ve haberlerin içinden kendinizi tanıtıcı yazı ve link ekletmeniz

Yorum Yaz