Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » WordPress Yorumların Seo’ya Etkisi

WordPress Yorumların Seo’ya Etkisi

Bilindiği üzere bir çok kişi wordpress‘in yorum alanını kullanarak bir çok wordpress sitesinde backlink elde etmeye çalışırlar. Ama bunun seoya ne denli bir etkisi var kimse pek araştırmaz. Şimdi wordpress yorumlarının sizlere nasıl bir etki yaratacağından kısaca bahsetmeye çalışacağız.

Öncelikle google algoritması oldukça gelişmiş bir algoritmaya sahiptir. Bu yüzden sizin yaptığınız yorumları google’nin anlaması ve kendi algoritması içerisinde bir sıralamaya koyması muhtemeldir. Bu nedenledir ki sadece “teşekkürler, güzel olmuş, çok hoş, güzel makale” gibi amaca yönelik olmayan yorumların google’nin gözünde pek bir değerinin olmadığını düşünmekteyiz.

Bu yüzden belli bir algoritma çerçevesinde google kaliteli ve özgün olan yorumları ayırmakta ve o sitelere backlink bakımından daha fazla önem vermektedir.

Yukarda belirttiğimiz gibi bu yüzden sizde eğer wordpress bloglarından backlink almayı düşünüyorsanız hem kendi içeriğiniz ile ilgili bloglarda hem de özgün ve kaliteleri yorumlarla sitenizin kalite değeri bir nevi daha da artacaktır. Tabi ki bu algoritmayı kötüye kullanmak ve aşırı derecede yorum kasıp sitenizin yükselmesini beklemekte tek başına doğru bir adım olmayabilir bu yüzden düzenli ve tertipli bir çalışma ile sizde wordpress yorumlarınızın etkisini görebilirsiniz.

Yorumlar (1)

  • Mesut Dursun

    Kendim için oluşturduğum 65 adet Türkçe ve kaliteli wordpress bloguna düzenli olarak yorum giriyorum.Ve bunun sayesinde Alexa için 40 üstü Google için ise 3 adet backlink elde ettim.Kaliteli sitelere yorum atmak bence çok mantıklı bir yöntem.