Buradasınız:Anasayfa » Araçlar » WordPress Eklentileri ile Yükselin

WordPress Eklentileri ile Yükselin

WordPress Eklentileri ile Yükselin

Dünya genelindeki internet sitelerinde %10′luk payı wordpress alt yapısı oluşturuyor, rakam olarak küçük gibi görünse de, milyarlarca site olduğu düşünülünce, rakam oldukça büyük. Bu kadar büyük kullanıma ulaşmış yazılım, bu özelliği, her farklı siteye uygulanabilir esnek yapısı sayesinde alıyor. WordPress siteniz için ücretli/ücretsiz onlarca tema ve eklentiye ulaşabilirsiniz.Bu eklentilerden seo odaklı olanlarından bahsetmek doğru olacaktır. İşte bunlardan bazıları;

 1. All in One Seo : Bu eklentiyi kullanmanızı şiddetle öneririm.
  • Meta taglerinizi otomatik düzenler,
  • Title verilerini gönlünüzce düzenleyebilirsiniz,
  • Canonical url yapısını düzenler,
  • Her yazı için bu ayarları özel yapabileceğiniz gibi, her yazı için standart şablon oluşturabilirsiniz.
 2. Google XML Sitemaps : Google için sitemap, gün geçtikçe değer kazanıyor. Bu eklentinin özelliklerine sıra gelirse, her yazı oluşturmanız ile beraber sitemapi günceller. Güncellenen sitemapi Google, Yahoo ve Ask arama motorlarına bildirir. Böylece Google yeni yazınızdan haberdar olur. Google geçtiğimiz yıllarda, farklı siteler için farklı özelleştirilmiş sitemapler üretti.
 3. Benzer Yazılar : Bu eklenti ile site içi linkleme yapınızı güçlendirebilirsiniz. İçerik olarak benzer konulu makalelerinizi birbirine linkleyebilirsiniz. Genelde temada herhangi bir değişiklik yapmadan kullanılabilmesi ona bir ayrıcalık katıyor. :)

Yorumlar (1)

 • Ali

  All in One Seo eklentisi çok güzel benzer olarak bir sürü eklentide var wp sitesinde.

Yorum Yaz