Buradasınız:Anasayfa » Webmaster Araçları » Web Site Tasarımının Boyutu

Web Site Tasarımının Boyutu

Web Site Tasarımının Boyutu

Web site tasarımının boyutu , Bir web sitesi için tasarım yaparken boyut çok önemlidir. Bunun web sitesinin içeriğini göz önünde bulundurarak geleceğe yönelik gelişmeleri düşünerek siz veya web site tasarımı yaptığınız kişi size söylemelidir aksi taktirde anlaşmazlık çıkabilir. Tabii ki siz özgün bir şeyler yaparak veya internetten yaptığınız web site tasarımına benzer site tasarımlarına bakarak da uygulayabilirsiniz.

Genel olarak klasik sitelerde kullanılan 1024×768 boyutlarıdır. Tabii ki web site içeriğine göre bu boyutlar değişecektir. Tasarım yaparken web sitesine benzer sitelerde gezmelisiniz bunun amacı site içerisinde kullanılan eklenti ve tasarımını yapacağınız sitenin içeriğine benzer bütün sitelerde ortak olarak kullanılan içeriklere bakmalısınız.

Örneğin bir haber sitesinde manşetler , menüler , eklentiler , yorum kısımları vs. kullanılmalıdır. Ve barındırdığı yazılar konu ve haber başlıkları belirtilmiş olmalıdır ki haber başlıkları o web sitesine giren ziyaretçilerin dikkatini çekerek o haberlere tıklamaya teşvik etmektir. Web site tasarımı yaptıktan sonra aslında boyutları değiştirebilirsiniz ama tasarımın içerisinde kullanılacak menüleri vs. iyi seçmelisiniz.