Buradasınız:Anasayfa » Webmaster Araçları » Web Site Sahibi Yapılan Yorumlara Her Zaman Yorum Yapmalı mı

Web Site Sahibi Yapılan Yorumlara Her Zaman Yorum Yapmalı mı

Web Site Sahibi Yapılan Yorumlara Her Zaman Yorum Yapmalı mı

web site Sahibi yapılan yorumlara Her zaman Yorum yapmalı mı , Birçok web site sahibi bu yanlışa düşüyor, site içerisinde bir yazıya yorum yapıldığı zaman büyük bir hevesle hemen ziyaretçiye bir yorum atıyor.

Tabii ki ziyaretçileriniz web sitenizde bir konuya yorum yaptığı zaman sizde blog’unuz ve ziyaretçilerinizle ilgilendiğinizi göstermek amacıyla yorum atmalısınız fakat bu yorumları her yorum atan ziyaretçiye yapmamalısınız gün içerisinde çok fazla yorum yaparsanız aynı ip den bu kadar çok yorum yapıldığı için yorumlar ve dolayısıyla web siteniz spam olarak algılanabilir.

Bir web sitesinde yazılara atılan her yorum özgün yazılmış bir yazıdır. Ziyaretçileriniz ne yorum yaparsa o yorum arama motorlarının gözünde özgün bir yazı yerine geçer ve yorumda yazan yazıyı arama motorlarında arattığınızda belki de sizin siteniz çıkabilir. Fakat burada önemli bir nokta var web sitenizdeki ziyaretçiniz bir yazınıza yorum attı siz bu yoruma karşılık bir yorum atarken klasik yorumlar “önemli değil , teşekkür ederim …..” yerine konu ile ilgili yorumlar atmalısınız ki spam anlaşılmayın ve hem konunuz seo (search engine optimization) yani arama motoru optimizasyonuna uygun olsun.

Hemde o konu ile alakalı yorum yaptığınız zaman o konuyu arama motorunda arayan birisi kim bilir belki sizin yorumunuzda bulunun kelimeler veya cümlelerle arama yaparak web sitenize girecek ve hit kazanacaksınız hatta o kişide yorum atarsa çok daha fazla hit çekme şansınız olur.