Buradasınız:Anasayfa » Webmaster Araçları » Subdomain Yararları Ve Zararları

Subdomain Yararları Ve Zararları

Subdomain Yararları Ve Zararları

Subdomain yararları ve zararları , subdomain bir domain için aynı domainde oluşturduğunuz alt alan adlarıdır. Bunlar forum.siteadı.com gibi olabilir. Subdomain genel olarak bir domainde o domain için alınmış aynı domain adıyla kullanılan alt alan adlarıdır. Subdomainler site içeriği ile benzer olmalıdır. Domain içeriği ile subdomain içeriği benzer olduklarında çok yararlı olabilmektedir. Fakat subdomain’in bazı zararları da bulunmaktadır.

Subdomain’in Yararları

Subdomain kullandığınız domainin içeriğinin kelime ile kullanılmasıdır. Örneğin araba.com adlı bir sitenizde subdomain değişik alarak mesela modelleri.araba.com adlı bir subdomain aldığınız zaman modelleri ve araba kelimesinde daha modelleri ve araba kelimelerinin içerisinde geçtiği cümlelerde (araba modelleri gibi) kelime bazlı olarak seo puanı kazanır ve  arama motorlarında sub domainde kullandığınız kelime ile yükselişe geçersiniz.

Subdomain’in Zararları

Domain ile Subdomain ayrı domainler sayıldıklarından Subdomain alırken domainde kullandığınız içerikleri,yazıları subdomainde copy/paste olarak kullanmamalısınız aksi taktirde size fayda yerine zarar sağlayacaktır. Domaininiz için bir zararı olmasa da subdomaininiz copy/paste içerik olduğundan hiçbir işe yaramayacak ve git gide düşecektir. Bu yüzden subdomainlerinizde domainlerde kullandığınız içeriklerden farklı içerikler girmelisiniz.