Buradasınız:Anasayfa » Webmaster Araçları » Subdomain Ve Optimizasyon İlişkisi

Subdomain Ve Optimizasyon İlişkisi

Subdomain Ve Optimizasyon İlişkisi

Subdomain ve seo ilişkisi, subdomainin seo(search engine optimization) ‘a etkilerini yararlarını ve zararlarını soru cevap şeklinde anlatacağız.

Subdomain nedir?

Ana domainin için oluşturduğunuz alt alan adlarıdır. Domaininize alt alan adı (subdomain) alırken anahtar kelimelerinizi veya site içeriğinizi , sloganınızı alan adı içerisinde geçirmeniz iyi olacaktır. Subdomain’in tanımına geri dönersek örneğin bir domaininiz var ana domaine ”a” subdomaine ise “b” dersek “a” (ana domain) www.siteadı.com şeklindedir. “b” yani subdomain ise siteismi.siteadı.com şeklindedir. siteismi yazısı yerine istediğinizi yazabilirsiniz. Yani ana domaininiz www.araba.com olsun subdomaininiz’i modelleri.araba.com şeklinde yapabilirsiniz.

Seo Nedir?

Seo (search engine optimization) yani arama motoru optimizasyonu anlamında kullanılan bir puanlama sistemidir.

Subdomainin ve seo ilişkisi

subdomainin seo ile ilişkisi doğrudan orantılıdır. Örneğin www.ceptelefonu.com şeklinde bir domainimiz olduğunu düşünelim bu ana domaine alt domain yani bir subdomain aldığımızda eğer anahtar kelimemizi kullanırsak mesela www.markaları.ceptelefonu.com şeklinde bir subdomain alırsak kelime odaklı seo yapmış ve arama motorlarında yükselmiş oluruz. Ancak ana domainizde paylaştığınız konuları,yazıları,resimleri vs. subdomainizde paylaşmak zaralı olabilir. Subdomaini ayrı bir site olarak düşünmeli ve özgün içerikler girmelisiniz. Ve en önemlisi subdomainizde paylaştığınız yazılarda  domainin içeriği ile ilgili bir yazıyı özgün olarak yazmalı ve içerisinde ana domaininizin anahtar kelimesini geçirerek o kelimede domaininize link vermelisiniz.