Buradasınız:Anasayfa » Genel » Sosyal Medya ve Seo

Sosyal Medya ve Seo

http://www.hussoloji.com/wp-content/uploads/2010/04/social-media.jpgSosyal medya, kullanıcı içeriğinin kendisi ve yayıldığı, yayınlandığı, paylaşıldığı her tür platformun genel adıdır. Örn. ( friendfeed, twitter, facebook )

Sosyal medyada PR çalışmalarıyla bilinen reklam çalışmaları bildiğimiz üzere halkla ilişkiler çalışmalarıdır bir çok girişimci sosyal medyanın önemini anlayarak bu alandada çalışmalar başlatmış durumdadır, internet kullanıcının arttığı şu günlerde insanlar gün içinde  zamanının büyük bölümünü sosyal medya sitelerinde geçiriyor. Bu açıdan bakarsak konuya “sosyal medya” uzmanlarınada büyük işler düşüyor demektir.

Biz bu konunun seo kısmıyla ilgileneceğiz.

Seo deyince ilk aklımıza google geliyor sanıyırım yanılmıyorum. Google yeni uygulamalarından birisi Caffeine’in algoritması sitelerin sosyal medyadaki gücünüde ön plana çıkarmaktadır.

Kısaca sosyal medya sitelerinde binlerce linkleri algoritmasıyla varış adreslerini tesbit ederek arama sonuçlarına yansıtacaktır.

Ayrıca bir çok seo analiz sitesi sosyal medyadan alınan linkleri ölçüyor bu açıdan bakarsak sosyal medyanın seo işlemlerinde önemininde arttığını düşünüyoruz. Ne kadar linkimiz çoksa okadar iyidir.

Konumuzun başında bahsettik bir çok kişi zamanının büyük çoğunluğunu sosyal medya sitelerinde geçiriyor bu konudan yola çıkarsak yaptığımız paylaşımları sosyal medya sitelerinde oluşturduğumuz profiller ile yaptığımız paylaşımlardan birçok ziyaretci sitemize çekebiliriz.

Sonuç olarak,

Google’nin geliştirmiş olduğu Caffeine’in algoritmasına yararları aşikar olup, sitemize direkt olarak ziyaretci çekmek istiyorsak sosya medya kaçınılmaz bir yarardır.

Fazla zaman kaybetmeden sitelerimizi sosyal medya tanıtalım gelişmeler hakkında bilgi verelim.

Yorum Yaz