Buradasınız:Anasayfa » Araçlar » Sitelerinizin Hosting Bilmecesi

Sitelerinizin Hosting Bilmecesi

Seo için, sitelerinizi birbirine linkleyerek kazanç sağlamak istiyor olabilirsiniz. Bu avantajı, dezavantaja dönüşmemesi için sizlere bir kaç önerimiz olacak. Öncelikle yapmanız gerekenler :

  • C-Class ip hostinglerde barındırın.
  • Farklı nameserver adresleri kullanın.
  • Whois bilgilerini farklı yapın

C-Class Ip Nedir ?

Bildiğimiz gibi ipler 255 ‘li 4 grup içinde sınıflandırılırlar. Bu guruplara harf verecek olursak :

AA.BB.CC.DD gibi sınıflandırabiliriz.

Sitesine link veren iki sitenin, sadece D bloğu farklı olduğunda seo açısından geri dönüşü çokta etkili olmaz. İşte burda C-Class ip olarak tanımlanan kavram geliyor ve bu ip bloklarında en az C bloğunun farklı olmasını temel alıyor.

A veya B bloğuda farklı olabilir tabiki, hatta farklı olmasının size yararı daha çok olacaktır.

C-Class Hosting Nerden Alınır?

Her siteniz için, farklı firmalardan host almanıza gerek yok. Farklı ipler için size hosting sağlayan servisler mevcut. Bu sayede yine siteleriniz aynı makinede olacak ve tek şifre ile ulaşabileceksiniz ( WHM ).  Bu kargaşadan kurtulmak için Google‘da “Seo Hosting” araması yaparak bu firmalara ulaşabilirsiniz.

http://www.seohosting.com/ adresinden daha önce hizmet aldığım için kısaca bahsedebilirim. WHM eklentisi ile yeni bir hesap oluştururken sizden ip seçmenizi istiyor. Bu sayede hızlı bir şekilde farklı ip’ye sahip siteleriniz olabilir.

Fakat yukarda bahsettiğimiz bir sorunu tekrarlamak gerekirse; seo hosting aldığınızda siteniz aynı serverda olduğunda aynı nameserverı kullanarak sitenizi barındırma şansına sahipsiniz. Fakat bunu asla önermiyoruz, mümkün olduğunca her domaininiz için farklı nameserver tanımlayın.

Yorumlar (1)

Yorum Yaz