Buradasınız:Anasayfa » Genel » Seo ve Paravan Siteler

Seo ve Paravan Siteler

Seo‘da sizi öneren sitelerin, size bir öncelik katması Google’ın temel işleyişini oluşturmakta. Etraf ve çevreden veyahut parayla link almak yerine yapabileceğiniz ve daha etkili bir yöntem var; paravan siteler. Sizle benzer içeriği oluşturan siteler oluşturmanız size seo açısından fayda sağlayacaktır. Şimdi gelelim bunu nasıl yapacaksınız?

Seo hosting olarak c-class ip’li hostingler satılmakta fakat bunun yerine, farklı yerlerden ucuz hosting almanızı önereceğim. Bu gelecek yazımızın kosunu olsun,

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal Kullanmadıysanız daha önce, artık bu aracı başınızın tacı yapabilirsiniz. Buraya girdiğimizde ilk yapmamız gereken hedeflenen ülke ve dili değiştirmek, biz bunu Türkiye ve Türkçe yapıyorum. Daha sonra hedeflediğimiz kelimeleri giriyorum, çıkan listeyi yerel aylık aramalar şeklinde sıralıyorum. Bu sayede aramaların yüksek olduğu kelimeleri görebiliyoruz. Bu kelime gruplarında .info domainler alıyoruz. Godady’den 6dan fazla info domain alırsaniz 1$ değerine alabiliyorsunuz. Aldığınız bir çok domain ve host ile beraber wordpress sitenizi kuruyorsunuz. Burdaki en zor kısım sitelerin içerikleri, yapabiliyorsanız bot kullanmanız fakat bot ile içerik üretmek istemiyorsanız, haftada bir içerik girebilirsiniz. Direk tüm alt sayfalarnızdan ( footer ve sidebardan ) ana sitenize link vermek yerine, makale içersinden link vererek içerikler üretmenizi seo açısından tavsiye ederim.

Daha güçlü paravan siteler, daha güçlü Seo ana site olduğunu unutmayın, paravan siteleride paravan siteler ile destekleyebilirsiniz. Bu sadece sizin hayal gücünüze bağlı, ama unutmayın paravan siteler arttıkça uğraşı daha da zorlaşır.

Yorum Yaz