Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Seo ve özgün içerik !

Seo ve özgün içerik !

Seo ve özgün içerik !

Neden özgün içerik ?

Özgün içerik kendi yazdığımız ve heryerde bulunmayan içeriktir, bizden istediği özgün içerik daha önce kimsenin anlatmadığı yazmadığı içerik türüdür.

Örnek olarak google’da “seni seviyorum” arama sonuçlarında 500.000 sonuç çıkarken aynı içeriği yayınladığımızda arşivde olan bir yazıyı yayınladığımız için doğal olarak google sonuçlarda arka sıralara atacaktır. Arşivlenmiş bir yazıyı tekrar arşivlenmenin manası yoktur mantığındadır.

Özgün içerik faydalarından biriside indexlenme hızını artırır ve google değerlendirmesinde her zaman bir adım önde olursunuz.

Varolmuş bir içeriği sizde yayınlamak istiyorsanız içerikte kendi yorumlarınızı katarak özgünleştirebilirsiniz.

Yorumlar (9)

 • Berk'e

  Tesekkurler. Kişisel bloğumda günlük olarak özgün makalelerimi yazıyorum fakat hit alamıyorum 2 senedir açık nedeni ne olabilir.

 • admin

  @Berk özgün içerik google üst sıralamalarda çıkmada sadece bir etkendir. Bunu etkileyen backlink çalışmaları ve optimize işlemleri vardır sadece özgün içerik ve güncel tutarak üst sıraları zorlamak zordur, diğer etkenleride göz önünde tutmak gerekir.

 • Kadir Özgün

  yazı doğru ama bir konuda tam katılmıyorum. kopya içerik yapanlar asla üstlerde çıkamaz gibi bir anlam var. benim forumumda bazı cahil kardeşlerim gidiyor kopyala yapıştır yapıyor aynen ama seom sayesinde başlığı aradığımda sitem genelde ilk sırada :) böyle birşeyde yok değil.

 • Serdar Kaplan

  Faydalı ve orjinal fikir üretmek çok önemlidir gerçekten de.

 • Ahmet Çiftçi

  Özgün içerik gibisi var mı

  Özgün içerik tabii ki.

 • Ömer Hayyam

  yararlı bir yazı olmuş eline sağlık zaten alıntı yaptığımız metinlerin bazı sözcüklerinin yerine eş anlamlılarını kullanınca her ne kadar google tarafından özgün bir içerik olarak görünse de aslında bu sadece kendini kandırmadır bence çünkü önemli olan google değil ziyaretçileri çekebilmek

 • Halit Koca

  makale için teşekkürler arkadaşım

 • emrah eren

  teşekkürler

 • nevzat koçkirli

  Güzel bir yazı olmuş teşekürler. Makalelerinizi okuyorum daha sonrasında kendi yorumlarımı katarak sitemde yayınlıyorum. Bu yazıda oldugu gibi var olan bir bilgiyi tamamen kendi yorumumla yazarak özgünlük katmış oluyorum. Sevgilerle.

Yorum Yaz