Buradasınız:Anasayfa » Araçlar » Seo image eklentisi ve faydası

Seo image eklentisi ve faydası

Seo image eklentisi ve faydası

SEO image eklentisi benimde kullandığım ve faydasını gördüğüm güzel bir eklenti. Peki bu eklenti ne işe yarar. Bu eklenti sayesinde içeriklerinizde kullandığınız resimler aynı zamanda sitenizde sayfa şeklinde yer alarak daha fazla index yaratmaya ve google images haricinde, google aramalarında da aynı yazılar gibi görünmesini sağlıyor.

Diyelim ki bir yazı yazdınız. Yazınız oyun ile alakalı bir yazı olsun. Yazıyı yayınlayınca sizin yazdığınız başlık adı altında google’da sıralanır. Ve bu yazıyada bir resim eklediğini düşünelim. Kendi hostunuza eklediğiniz resminizde bu eklenti sayesinde sanki ayrı sayfa varmış gibi otomatik resim adı altında sayfa oluşturuluyor ve bu linklerde yine seo uyumlu olarak  oluşturuluyor. Bu sayede bir yazı ve bir resim sayesinde aynı anda 2 adet index yollamış oluyorsunuz.

ÖRmek olarak bu yazıda kullandığım resme tıklarsanız, boş sayfa yerine yine site içinde aynı yazı sayfası gibi resim ismi ile alakalı bir başlık göreceksiniz.

Bu eklenti ile yapılan seolu resimleriniz oluştururken yazı bölümünde herhangibir yeni yazı veya sayfa açmaz sadece bu şekilde gösterilir. Eğer resimlerinizi yazılarınızı süslemek amaçlı kullanıyorsanız tavsiyem bu eklentiyi kurmanız.

Sadece aktif etmeniz ve yazılara resim yğklerken doğru, google için faydalı olabilecek tarzda resim ismi ile sitenize yüklemenizdir.

Eklentiyi indirmek için tıklayın.