Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » PR’li Domain Bulma Yöntemi

PR’li Domain Bulma Yöntemi

Uzunca bir aradan sonra tekrar merhaba bize okuyan herkese :) Bu yazımızda pr’li domain bulma yöntemeni anlatacağım kısa olacak fakat işinize oldukça yarayacağını düşünüyorum.

Öncelikli olarak pr’li domainlerin ne işimize yaradığına göz atarsak;

  •  Makale yayınlayabileceğiniz bir blog yapabilirsiniz.
  • Paravan sitelerinizi oluşturabilirsiniz.
  • Link satabilirsiniz.
  • vs vs…

Eskiden kullandığım siteden bahsedeyim http://www.freshdrop.net/. Bu sitede  bir çok açık arttırma sitesini takip edebilirsiniz. Ben genellikle closeout kısmını takip etmekteyim. Godady Tdnam domainlerini filtreleyerek istediğinize çok rahatlıkla ulaşabilmenizi sağlıyor.

Şimdi gelelim neler yapabileceğimize, sağ menüde domainleri filtrelemek için bir çok seçenek mevcut bu alanda “Domain criterias” kısmında istediğiniz pr aralığını seçebilirsiniz. Sonrasında “Filter” tuşuna bastığınızda aradığınız özellikte domain listelenecektir. Bir çok filtreleme seçeneği mevcut ihtiyacınıza göre filtrelemeler oluşturabilirsiniz. Aradığınız özellikte domainleri listeledikten sonra, bir tabloda domainleri göreceksiniz. Bu tablo içerisinde bazı değerlere göre listeleme yapabilirsiniz. Ben özellikle GBL ( google backlink sayısı ) değerine göre sıralatıyorum.

Filtrelemede pr’yi 4 ile 10 arasına aldık sonrasonda GBL’ye göre sıralattıktan sonra domainlerin hepsini kontrol ederek bizim için en iyisini almamız hayırlı olacaktır.  Bu kontrolde diğer araçları kullanıyoruz.

  • Site:domainismi.com araması  ile domainin indexleri olup olmadığına bakıyoruz.
  • İnfo:domainismi.com araması ile de domainin infosuna bakıyoruz, eğer domainismi ile aynı sonucu veriyorsa sahte domain değildir.
  • backlinkwatch.com/ adresini kullanarak domainin backlinklerine bakabiliriz, böylece ilk güncellemede pr’si düşecek domainden uzak durmuş oluruz :)

Not: sitenin ücretli üyelikli kısmıda mevcut, açıkçası ben kullanmıyorum, pro özelliğini almadan da site gayet kullanışlı.

Kısa yazımızın sonuna geldik, umarım yararlı olur, sorularınız için yorum atınız :)