Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Organik Hitin Önemi Nedir

Organik Hitin Önemi Nedir

Organik Hitin Önemi Nedir

İnternet kullanıcılarının Google, Yandex ve Ask gibi arama motorlarında arama yaparak siteye gelen ziyaretçi olarak nitelendirebiliriz. Organik hit, gerçek ziyaretçi demektir. Hiçbir şekilde reklam veya tanıtım linkine tıklamak sızın  arama motorlarından sitemize gelen ziyaretçidir. Birçok kişi, organik hiti yanlış anlamaktadır. Organik hit kavramı seo teknikleri açısından önemli bir rol teşkil etmektedir.

Organik hiti tanımlayacak olursak;

  • Sitemize herhangi bir reklama tıklayarak gelen ziyaretçiler
  • Bir başka siteden yazı içerisine verilmiş kaynak linki ile gelenler
  • Arama motorlarından gelen ziyaretçiler

Yukarıdan anlaşılacağı üzere ziyaretçiler, sitemize bilinçli olarak gelmektedirler. Bu da sitemizin kalitesinde önemli bir rol oynamaktadır. Google’ın gözünde sitenin değerini ölçen etmenlerden biri ise, kullanıcıların sitelere bilinçli girmesidir. Eğer sitemize bilinçli ziyaretçi çekebilirsek, arama motorlarının gözünde artı bir puan almış olacağız.

Organik Hit, Uçağın Benzini Gibidir .

İlk bahsettiğim yanlış anlama kısmına gelelim. Forumlardan, blog sayfalarından yada sözde seo işiyle uğraşanlardan sitelerden organik hit paketleri alarak, sitelerine organik hit çektiğini düşünen çok fazla kişi var. Organik hitin temel mantığı, sitenizdeki istediğiniz konuya ziyaretçi çekmek değil; ziyaretçinin istediği konuyu okumasıdır.

Sonuç olarak organik hitin, tamamen doğal olarak gerçekleşmesi gerektiği ve organik hit alanında yapılan çalışmaların dolaylı yollarla değil, arama motorlarının gözüne girerek yapılması gerektiğidir. Legal yapılan çalışmaların, seo teknikleri açısından önemi çok büyüktür.