Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Optimizasyon ve İçerik

Optimizasyon ve İçerik

Optimizasyon ve İçerik

Etkili Bir İçeriğin Sitenize Katkısı 

Web sitelerinin  en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birisi olan “içerik” noktasında sizlere bazı bilgiler sunmak istedik. Bir web sitesinin kuruluş amacı olan ‘bilgi verme’ ve buna paralel olarak da içerik konusu Google ve diğer arama motorları tarafından oldukça önem arz etmektedir. Öyle ki eski optimizasyon tekniklerinde aklı kalan bazı kişiler içeriksiz yükselmeye çalışmakta, çalışmalara yüzlerce lira vermekte; ancak hiçbir dönüş alamamaktadır.

Kaliteli İçeriğin Önemi

Arama motoru optimizasyonunun etkili olabilmesi için öncelikle iyi bir içerik çalışması gerektiğini kısaca sizlere bu şekilde anlatmış olalım. İçerik girme konusunda dikkat etmemiz gereken bazı noktaları sizlere sıralayalım. Web sitemize girdiğimiz içeriklerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Aksi halde siteniz pek çok arama motoru tarafından çöp site olarak nitelendirilecek ve gerilere atılacaktır. Hazırladığımız özgün içerikleri web sitemize girerken başlık kısmına dikkat edelim.

Çöp Site Olmayın

Başlıklar “Google’de bu konu nasıl aranır?” sorusu sorulduktan sonra seçilmelidir. Web sitelerinin anahtar kelime bölümleri de Google açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle anahtar kelime girmeyi ihmal etmeyelim. Görseller de artık arama motorları için oldukça önemli hale gelmiştir. Görseller için Google başta olmak üzere çoğu arama motoru özel robotlar oluşturmuşlardır. Ve bu robotlarla özgün görselleri ön plana çıkarmaktadırlar. Bu nedenle özgün görselleri içeriklerinize dahil etmelisiniz.