Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Optimizasyon Uyumlu Reklam Alanı Nasıl Oluşturulur

Optimizasyon Uyumlu Reklam Alanı Nasıl Oluşturulur

Optimizasyon Uyumlu Reklam Alanı Nasıl Oluşturulur

Site İçi Reklam Verilirken Yapılan Yanlışlar

Reklam, bir sitenin masraflarını karşılamak veya daha fazla kazanç elde etmek için gerekli bir para kazanma yöntemidir. Site içerisindeki reklam alanları sayesinde sitenize reklam alabilir ve bu reklamlar sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. Ancak ne kadar çok reklam o kadar fazla kazanç mantığı, optimizasyon açısından tehlikeli bir duruma neden olabilir. Eğer kontrollü reklam alanlarına sahip değilseniz, arama motorları tarafından yanlış tanınırsınız.

Google’nin Değer Verdiği Siteler

Seo uyumlu reklam alanları ile Google ya da diğer arama motorlarında seo açısından bir sorun yaşamazsınız. Özellikle Google’ın algoritmalarındaki faktörlerden biri, reklam yönetimidir. Google, sitenin içeriğinin tamamen reklam olduğunu anladığı anda, sitenize verdiği değeri düşürecektir. Ziyaretçiyi sıkmadan, minimal ölçüde reklam alanlarına sahip siteler değerlidir. Sitenizdeki reklam alanlarının, ziyaretçinin dikkatini dağıtmaması ve popup tarzı reklamlar olmaması gerekmektedir.

  • Reklam alanınız mümkün olduğunca küçük olsun.
  • Reklam alanları sitenin yan menü, header ve footer bölümlerinde olmalı.
  • Tekil yazılarda yazı öncesi ve yazı sonu olabilir.

Genel olarak seo uyumlu reklam alanları, sitenin ana hatları içerisinde olan reklam yerleridir. Google için yazının bulunduğu alan içerisinde sadece içerik olmalı ve diğer alanlarda da aşırıya kaçılmamalıdır.