Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Optimizasyon Sürecinde Site Hedefleri

Optimizasyon Sürecinde Site Hedefleri

Optimizasyon Sürecinde Site Hedefleri

Sitenizin Ön Analizini Çıkarın

Yeni kurulmuş bir web sitesi yada optimizasyon çalışması yapacak bir site, öncelikle Google arama motorunu baz alarak çalışmalarını yapmaktadır. Optimizasyon işlemi çok boyutlu bir işlemdir. Bu yüzden hangi alanda çalışma yapılacağını araştırmalı ve optimizasyon sürecinde sitenin hangi hedefler doğrultusunda çalışılacağı kararlaştırılmalıdır.

Bir web sitesi hangi arama motorunda yükselmek istiyorsa; o arama motoruna göre seo çalışması yapmaktadır. Çünkü Google arama motorunun optimizasyon süreci, diğer büyük arama motorlarınınkine çok değişiktir. Bu yüzden arama motoru seçilmeli ve ona göre çalışma yapılmalıdır.

Google Analytics gibi analiz uygulamaları ile sitenin bir iki haftalık geçmişi incelenmeli ve cinsiyet, yaş aralığı, gelen en çok anahtar kelime bazında reklam çalışmaları yapılmalıdır.

Hangi Optimizasyon Çalışması Daha İyidir?

 Gençlerin ilgi alanı olan bir siteniz varsa; yaş ortalaması yüksek kişilere reklamlarınızı göstermek istemezsiniz.Sitenizin hangi alanda çalışma yapacağını seçmelisiniz. Mesela video sitesi, e-ticaret sitesi, uluslararası aynı içeriğe sahip site, yurt içi aynı içeriğe sahip site farklı seo çalışmaları gerektirmektedir.

Site içi yada site dışı optimizasyondan hangisini yapılacağına karar verilmelidir. Site dışı optimizasyon çalışmaları backlink, tanıtım yazıları ve anahtar kelime çalışmaları ile yapılırken; site içi optimizasyon sitenin görünümü, içerik çalışması gibi alanlarda yapılmaktadır.

Optimizasyon sürecinde sitenin durumu takip edilmeli ve meydana gelebilecek olumsuzlara karşı önlem alınmalıdır.