Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Optimizasyon Hatalarımızı Nasıl Düzenleyebiliriz

Optimizasyon Hatalarımızı Nasıl Düzenleyebiliriz

Optimizasyon Hatalarımızı Nasıl Düzenleyebiliriz

Günümüzde kulaktan dolma bilgiler ile siteleri yükseltmek için çalışmaları yapan binlerce blog sahibi bulunmaktadır. Bu çalışmaları forumlardan yada tekdüze yazılmış kalitesiz sitelerinden bazı örnek çalışmalarını öğrenerek kendi sitelerinde uygulamaya çalışırlar. Bu çalışmalarının çoğu başarısızlık ile sonuçlanır.

Google Kurallarına Uyun ..

Google’ın site sahiplerinden istediği sadece belli başlı kurallara uymaktır. Bu kuralları Google, detaylı bir şekilde açıklıyor. Sitelerimizde bulunan yazılar ilk olarak dikkat çeken alanlardır. Her bir yazının okuyucuya gösterilen kısmı kadar, arama motorlarının ilgilendiği arka plan kısmı da mevcuttur. Ne kadar özgün yazarsak bile arka taraftaki meta taglara, keywordslere önem vermek zorundayız.

Kaliteli Sitelerden Link alımı Yapın

İkinci olarak sadece bloğa ziyaretçi çekmek amacıyla verilen linklerden bahsetmek istiyorum. Sitemizle alakası olmayan birçok siteye link vermek yerine, Google gözünde kalitesi yüksek birkaç siteye link vermek daha mantıklıdır.

Son olarak ise; sitemizin seo analiz kısmını, ücretsiz olarak hizmet veren sitelerden öğrenebilir ve bu sayede her bir hatayı teker teker düzelterek, arka plan da olan hataları iyileştirip sevilen bir site haline gelebiliriz.