Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Online İtibar Yönetimi Nedir

Online İtibar Yönetimi Nedir

Online İtibar Yönetimi Nedir

Online İtibarı Yönetimi Nasıl Çalışılır

Genç bir kızın ölümü ile sonuçlanan bir kaza sonucunda kıza ait fotoğrafların internette yayılması üzerine ailenin ilgili fotoğrafları arama motorlarından kaldırmak için silikon vadisindeki bir şirket ile anlaşması üzerine, fotoğraflar internetten kısa sürede silinmiş ve şirket gözde bir üne kavuşmuştur. Bu sayede yeni bir yöntem olan online itibar yönetimi ortaya çıkmıştır.

İnternete Bir Şirketi Karalamak Artık Çok Kolay

Ünlüler, siyasiler, büyük şirketler yada herhangi bir kuruluşun, internet ortamında kötü bir yönünün duyurulması işlemi çok basittir. Zira internette kötü içerikler daha çok aranmakta ve bu sayede herhangi bir konu ile ilgili kötü içerikler ilk sayfalarda çıkmaktadır. Bu yüzden birçok marka, kişi veya şirket, internet üzerindeki kötü haberlerinin yada fotoğraflarının kaldırılması için uzman kişilerden, şirketlerden yardım almaktadır.

Online pazarlamanın internet üzerinden gelişmesi üzerine, rakip bir firma rakip ürünü kötülemeyi amaçlayarak kendi ürününe müşteri çekmeye çalışabilir. Bir strateji olan bu karartma, şirketin online alandaki itibarını zedeleyebilir.

Online İtibar Yönetimi İçin Sosyal Medyayı Kulanın

Online itibar, artık dijital ortamda bir kişini, markanın ya da şirketin iyileştirmelerinin yapılması için kullanılan yöntemlere denmektedir. En iyi reklam aracı olan insanların, online ortam da aldığı bir ürünü övmesi, o yazıyı okuyan biri için olumlu bir dönüş olacağı gibi, kötü bir yazıyı okuyan kişi için çok daha kötü bir fikir olacaktır. Bu yüzden online ortamda itibarın korunması gerekmektedir.
Online itibar yönetimi kapsamında özel şirketler kurulmuş ve ayrıca işletmeler, özel sosyal medya ekipleri oluşturulmuştur. Günümüzde müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde olduğu bilindiği için, online platformlar önem kazanmıştır.