Buradasınız:Anasayfa » Webmaster Araçları » Makine Tasarım Alanı Programları

Makine Tasarım Alanı Programları

Makine Tasarım Alanı Programları

Makine Tasarım alanı programları , Meslek liselerinin makine bölümlerinde kullanılan bazı programlar mevcut. bu programların amacı daha kaliteli daha çabuk ve daha kolay çizim yapmayı sağlarlar. Makinenin teknik çizimlerini çıkarmasını sağlayan programlardır. Bu programlar makine bölümünde olduğu gibi mimari , inşaat ve elektrik elektronik bölümlerinde de kullanılmaktadır.

Makina’nın yaptığınız çizimlerini bu programlarla müşteri isteği üzerine değiştirebilir ve kolayca bu işlemleri yapabilirsiniz. Peki makine tasarım alanı programları nelerdir? , Çizimleri çıkartmak değiştirmek ve daha kaliteli ,kolay , hızlı bir şekilde çizim yapmak için catia, solidworks, OrCAD, PCAD,AutoCAD gibi programlar kullanılır. Bunların içerisinde AutoCAD programı meslek liselerinde makine teknolojisi bölümlerinde ilk olarak öğretilmeye çalışılan programdır.

Bu programda çizimlerinizi basit ve hızlı bir şekilde yapabilir ve çizimleri istediğiniz zaman üzerinde değişiklik yaparak kaydedebilirsiniz. Yine aynı şekilde catia,solidworks,orcad,pcad programlarında da çok fazla değişim yoktur AutoCAD gibi programlar makine tasarım alanlarında kullanılır ve mutlaka bir makine’cinin öğrenmesi gereken programlardır.Bunun yanında inşaat ve mimari içinde bu programlar kullanılabilir.