Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Link Wheel Ve Arama Motorlarına Uyum Tekniği

Link Wheel Ve Arama Motorlarına Uyum Tekniği

Link Wheel Ve Arama Motorlarına Uyum Tekniği

Dışa Bağımlı Olmaktan Kurtulun

Link Wheel, arama motorları optimizasyonu için en iyi bir çalışma tekniğidir. Backlink çalışmalarında dışa bağımlı olmaktan çıkaran ve kişinin kendi kendine backlink çalışması yapmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Link Wheel mantığı kısaca şöyledir. Kendinize ait web siteniz için, aynı kategoride birden fazla paravan bloglar açarak bu sitelere kendi ana sitenizin linkini vererek, ana siteniz için backlink çalışması yapmış olursunuz.

Link Wheel İle Baclink Ağınızı Oluşturun

Ancak paravan bloglar için, ayrı bir backlink çalışması yapıp, o sitelerin pagerank değerlerini yükseltmeniz gerekmektedir. Link Wheel bir backlink ağıdır. Optimizasyon açısından yapılabilecek en iyi çalışmadır. Ancak link wheel çalışması yapmak, arama motorlarına uyum sağlamak önemlidir. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır.

Link Wheel Tekniğinde Dikkat Edilecek Konular

  • Paravan sitelerinize 2,5 – 3 ay boyunca düzenli olarak içerik girmeli ve bu siteler için backlink çalışması yaptırmalısınız. Bu çalışmalardan sonra ana sitenizin backlink çalışmalarını başlatabilirsiniz. Ancak sitenize ilk ayda paravan bloglardan backlink çalışması yapmayın. Bu sitenize eksi değer katacaktır.
  • Paravan blogların yazıları özgün ve ana sitenizin içeriği ile uygun olmalıdır. İçeriğin fazla olması, link Wheel sisteminin daha verimli olacağı anlamına gelmektedir.
  • Paravan sitelerin backlink çalışmalarını 2 ay sonra yapmaya başlayın. Google gözünde bir anda yükselmeniz, sitelerinizi kara listeye düşürebilir.
  • Paravan bloglardan yapacağınız anahtar kelime çalışmaları, ilgili konudaki ana kelime olmasına dikkat edin.