Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » Link İnşasında Dikkat Edilecekler

Link İnşasında Dikkat Edilecekler

http://www.seonokta.com/link-alirken-basit-islemler.htm konumuzda daha önce bahsettiğimiz, link alımında dikkat edilecekler konusuna tekrar dönersek, sanırım nasıl link alınacağı konusunda bir fikriniz hepinizin olmuştur. Artık linklerin siteye yerleşimi konusundan bahsedeceğiz.

  • Bir çok forumda görmüşsünüzdür, devamlı blog sitelerine yorum yapıldığını. Blog yazarı onayı kapattığı için yorumlar otomatik onaylanıyor, bunu fırsat bilenler; binlerce yorum atıyorlar. Artık yurt dışında bunu sektör haline getirip programlar aracılığıyla yapıyorlar.Size bu noktada bir tavsiyem olacak; sizde onlar gibi yapabilirsiniz, fakat aşırıya kaçmayın.Mümkün olduğunca benzer içerikli siteden link almaya çalışın.
  • Aldığınız kelimeleri, devamlı aynı kelimede almayın. “film izle” olarak yapıyorsanız, bir süre ara verip “film seyret” şeklinde link almanızı tavsiye ederim.
  • Güncel bir blog tutuyorsunuz varsayalım ve yazdığınız konuların ortak noktası teknoloji olmasına rağmen “teknoloji” aranmıyor olabilir. Yazdığınız cep telofonuyla ilgili bir makalenin Google‘da yükselmesi daha çok ziyaretçi getirecektir. Makaleniz için link alabilirsiniz fakat, daha genel bir yol tavsiye edeceğim. Çünkü tahminim kimse her makalesi için link almaya uğraşmayacaktır.
    “Kelime” olarak bir önceki makalede belirtilen kısmı “siteismi.com” olarak yapmanızı tavsiye ederim. Örnek

    <a href=”http://www.seonokta.com”>seonokta.com</a>

Yorumlar (1)

Yorum Yaz