Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » Link Building Yöntemleri ( link inşası )

Link Building Yöntemleri ( link inşası )

SEO ‘nun  önem taşıyan tekniklerinden birisi backlink almaktır. Her seo taktiği olduğu gibi backlink almanında bir stratejisi vardır. Yanlış bir backlink inşası sitemizin arama sonuçlarından çıkmasına sebep olabilir bu sebeple backlink inşası seo aşamasında olan siteler için çok önemli bir etkendir.

İçeriksel Link Building

Her ne kadar sitenize verilen link sayısının miktarı önemli olsa da, o linklerin kalitesi çok daha önemlidir. Sitenizin içeriği ya da konusu ile ilgili diğer sitelerden link almak, sitenizle alakasız sitelerden link almaya kıyasla çok daha fazla önem taşır.

Bunun yanısıra, herhangi bir konu için “güvenilir” olarak bilinen sitelerden (örneğin ilgili konu için arama motoru sonuçlarında üst sıralarda olan siteler) link almak, daha az bilinen ya da popüler olmayan sitelerden link almaya kıyasla çok daha fazla değerlidir. İçeriğinizle alakalı sitelerden kaliteli link alma işlemine “içeriksel link building” adı verilir ve bu işlem link building planlamanızın temelini oluşturmalıdır.

En basitinden anlatmak gerekirse stratejimizi paravan siteler açarak bir backlink ağı oluşturuyoruz, backlink ağımızı destekleyen bir çok paravan siteler mevcut.

Örn ; Oyun sitemiz var, bir çok kelimede ve uzantıda domainler alıp ( arabaoyunları1.info, sporoyunları1.info, kizoyunlari1.info ) vs bu siteleri aynı şekilde paravan siteler ile destekleyerek alacağımız backlinkleride paravan sitelere alarak sağlam bir backlink ağı oluşturmuş oluyoruz aynı şekilde elimizde bulunan paravan siteleri hedefimiz olarak tek sitemize backlink olarak verdiğimizde elimizde süper bir güç olacaktır. Sonuç itibariylede eminim ki arama serp sonuçlarında istediğiniz noktaya geleceğinizi düşünüyorum, unutmadan herşeyin başı emek, bilgi, sabır ve tecrübedir.

Yorum Yaz