Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » Link Alırken Basit İşlemler

Link Alırken Basit İşlemler

Google‘ın SEO için ilk çıkış noktası, sitelerin birbirini önermesiydi. Siteler birbiriri önererek Google’da ön plana çıkıyorlardı. Bir siteden verilen link ile beraber o site değer kazanıyordu. Bu sistem önemini kaybetsede geçerliliği devam etmektedir.

Link Alırken Dikkat

Siteniz için başka sitelere rica ederek linkinizi ekleyebilirsiniz, bunun için önemli noktalar

<a href=”http://www.siteadresi.com” title=”siteniz için açıklama”>Kelimeniz</a>

yukarda bahsettiğim kodlamayı açacak ve bizim sitemiz için örneklersek;

 1. href etiketi: site adresini içermektedir, sitenizin ana sayfası olabileceği gibi, alt sayfalarıda olabilir.
 2. title etiketi:Siteniz için gerekli olan açıklamadır. Örneğin seonokta.com sitesi için; “Seo ve Seo hizmetleri alabileceğiniz kuruluş”
 3. >Kelime</a> : Kelime yazan yere, sitenizin yukarı çıkmasını istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz. Örneğin “kiralık daire” gibi bir kelime olabilir. Bu kelimenin yazımında detaylara bir sonraki makaleden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)

 • vural

  ben her zaman sölemiştirim, En iyi link ziyaretçilerin verdiği dir bir ziyaretçi title yada ah ref diye link verme olasılığı çok düşüktür.

  Düşünsenize satır yazar gibi arama yapan kullanıcı nerden bılsın bunları. Bunlar yapay lınke cok yakın. Link demek verilen yerdeki bilgiler mevcut siteden daha iyi anlamına geldine göre en iyisi ziyaretçinin kidir.

  Saygılarımla. R10dan volera.

 • admin

  Elbette Vural en iyi link ziyaretçinin verdiği link fakat Türkiye şartlarınd bu linklerin inşaası gerçekten uzun zaman alabiliyor. bu yüzden site sahipleri kendi linklerini inşaat etmek zorunda kalıyorlar.

Yorum Yaz