Buradasınız:Anasayfa » Tanıtıcı Reklam » Lezzetli Makarna Tarifleri

Lezzetli Makarna Tarifleri

Lezzetli Makarna Tarifleri

Çeşit Çeşit Makarna Sosları

Çalışan kişilerin ve hızlı bir yemek hazırlama ihtiyacında olanların ilk tercihi makarnadır. Makarnalar, temelde aynı olmakla beraber, yapılacak farklı lezzetlerdeki soslarla, çok değişik tatlar ortaya çıkarılabilir. Bu sebeple değişik makarna soslarının tariflerini bilmek yararlı olacaktır.
Piyasada hazır soslar satılmaktadır.Ayrıca toz halinde satılan soslar, suda kaynatılarak, hazırlanabilmektedir. Yine de en lezzetlisi evde yapılan soslardır.En çok beğenilen soslar, krema ve domatesle yapılan soslardır.

Tortellini ve lazanya gibi farklı makarna çeşitleri de hazır halde, büyük marketlerde satılmaktadır. Tortellini normal makarna gibi haşlandıktan sonra, mantarlı krema sosu ile servis edilebilir.Lazanya ise, biraz daha fazla vakit almaktadır. Hazır halde satılan lazanyanın haşlanmasına gerek yoktur. Sosu hazırlanarak tepsiye dizilmesi yeterlidir. Birbirinden farklı makarna tarifleri internet ortamında paylaşılmaktadır.İnternetteki arşivlerden yararlanarak birçok farklı lezzet hazırlamak mümkündür. Sağlıklı bir menü için, makarna ile salata bir arada servis edilebilir.