Buradasınız:Anasayfa » Tanıtıcı Reklam » İngilizce İş Mektubu Yazma

İngilizce İş Mektubu Yazma

İngilizce İş Mektubu Yazma

Mektup kelimesi günümüzde sadece belirli özel durumlarda başvurulan yazılı bir iletişim yolu anlamındadır. İletişim amacıyla kullanılan  yöntemlerinden biridir. Kullanılma amaçları farklı olduğu için kullanılan anlatım şeklinde farklılıklar görülmektedir. Örneğin resmi mektuplar yada özel mektuplar gibi.

Resmi bir amaçla yazılacak olan mektuplar devlet dairelerinin kendi aralarında kullandığı yada kişiler ile devlet kurumları arasında iletişim sağlama amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Söz konusu olan iş mektubu da bu sınıfa girer. Yazım için kullanılacak olan dil  ingilizce gibi özellikle beginner seviyesinde öğrenme aşamasında olduğunuz bir dil olunca normalde dikkat edilmesi gereken yazım kuralları daha fazla önemli hale gelir.

Bir iş mektubu nasıl yazılmalı, yazarkenne gibi konulara dikkat edilmeli gibi konularda bilgiler sunulacaktır. İlk dikkat edilmesi gereken konu yapılacak yazışmanın resmi bir içeriğe sahip olacağı ve bu nedenle ciddi ve ağırbaşlı bir anlatım dilinin kullanılması olacaktır. Yazının ilk paragrafında anlatılmak istenen konu ile ilgili bilgiler veriilmelidir. Kurulacak cümleler anlam karmaşasına yol açmaması için sade bir anlatım yolu seçilmelidir.