Buradasınız:Anasayfa » Tanıtıcı Reklam » Hanımların İşine Yarayacak Pratik Bilgiler

Hanımların İşine Yarayacak Pratik Bilgiler

Hanımların İşine Yarayacak Pratik Bilgiler

Pratik Bilgiler İle Zamandan Tasarruf Edin

Mutfakla ve yemek yapmakla ilgili çok sayıda püf noktası vardır. Bu püf noktalarını bilmek, birçok kolaylık sağlayacaktır.
Örneğin karnabaharın piştikten sonra koku yapmaması ve beyaz olması için, haşlandığı suya süt eklenirse işe yarayacaktır. Pratik bilgiler arasında en değerlilerinden biri de mutfakların olmazsa olmazı olan salçaların bozulmasının önüne geçecektir. Salçaların üst kısmı düzlenerek zeytinyağı eklenirse normalden uzun bir zaman bozulmadan korunması sağlanabilir. Patlıcan yemeklerinde kullanılan patlıcanların acılığının alınması için, soyduktan sonra bir süre tuzlu suda bekletmek işe yarayacaktır.

Sebzeleri normal sudan ziyade, tuz katılmış su ile yıkamak, sağlık açısından yararlıdır ve hızlı bir şekilde temizlenmelerini sağlar. Soğan kavururken, üzerine un serpilmesi, soğanların kararmasını önleyecektir. Yemek hazırlanırken, tuz miktarı gereğinden fazla tutulursa, fazla tuzu alması için, yemeğe birkaç tane çiğ patates eklenir. Çiğ patatesler, tuzun fazlasını çekip, yemeği olması gereken kıvama getirecektir. Portakalların belli bir süre soğuk su içerisinde bekletilmesi, sıkıldığında daha fazla suyunun çıkmasını sağlayacaktır. Bunlar ve benzeri pratik bilgiler her anlamda hayatı kolaylaştıracaktır.