Buradasınız:Anasayfa » Genel » Hacklink ve seo

Hacklink ve seo

Hacklink nedir ?

Bir web sitesinin başka bir web sitesine legal olmayan yollardan eklenmesidir. Eklenen sitelerin bir çoğunu kurum siteleri oluşturmaktadır sebebiyse açıkların çok olması ve ilgisizlikten kaynaklanmaktadır.

Hacklink’in zararları neledir ?

- Hacklink kısa vadede web sitenizi arama moturunda ilk sıralara çıkaran fakat uzun fadede ileriki dönemlerde farkedildiğinde veya linkinizin kalkması sonucunda elinizde olanınıda yitireceğiniz riskli bir yöntemdir.  Riskleri web sitenizin arama motorundan silinebilmesine kadar gitmektedir.  Bunları göze alarak ciddi bir proje için sitenizin web sitesinden silinmesini göze alamazsınız galiba.

- Aldığımız backlink içeriğimizle uyuşmaması halinde sandbox gibi büyük bir risk ile karşı karşıya olabiliriz sitemiz için çok zararlıdır.

Hacklink yararları nelerdir ?

- Haclink’in zararının büyük olması nedeniyle genelde spam içerikli siteler hacklink yaparak kısa vadede arama moturunda çıkarak büyük hitler alırlar. Fakat bunun ömrü uzun değildir.

-  Haclink, black hat seo taktiklerinden birisidir yukarıda bahsettiğimiz üzere spam içerikli siteler çok kullanır, bununla beraber adult sitelerde bu vakaya sıkça rastlanabilir ve bol sömürülü günleride adult site sahiplerini beklemektedir. ( unutmayalım ömrü uzun değil )

- Pr 7 Pr 8 sitelere eklendiği taktirde web sitemizin güncellemeler sırasında problem yaşanmadığı sürece PR’si 6 veya 7 olacaktır buda kısada vadede backlink satışlarından gelir sağlama yöntemidir. Fakat sonraki güncellemelerde Pr 0 olması aşikardır.
Sonuç olarak

Web sitemizde uzun vadede verim almak istiyorsak doğal backlinkler edinmeliyiz. Hacklink yöntemi konuda belirttiğimiz gibi kısa vadede yararlı fakat uzun vadede zararla sonuçlanabilecek riskleri göze almanızı tavsiye etmiyoruz.

Yorum Yaz