Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » H1-H2 Strong-Color vb. Taglerin Kullanımı (Yeni Başlayanlara) İçeriği Özgün Kılın Sevdirin

H1-H2 Strong-Color vb. Taglerin Kullanımı (Yeni Başlayanlara) İçeriği Özgün Kılın Sevdirin

Merhaba arkadaşlar,  Google özgün içerik kurdudur okumayı sever, sevdiği yazılarıda baş tacı yapar favorilerine ekler torpil geçer .

İçeriği özgün kılmak için ise vurgulama ilgi çekmek farzdır. Google’ı bot olarak değilde sitenize gelen bir ziyaretçi olarak düşünün günümüzde buna pek önem verilmiyor gerçi önceden 1 hit bile önemliydi bizler için  sitemize sürekli takipçi kazandırdıkça mutlu olurduk..

Peki Misafirlere Özelliklede Onursal Misafirimiz Olan Google Amcamıza Nasıl Sevdiririz İçeriği?

Tablo Düzeni, Görsellik ve Renk Uyumunu Geçelim Ben Sizlere Taglerin Kullanımını Anlatacağım en azından çalışacağım.

- TAG KULLANIMI -

h1 Tagları :
Kullanım Amacı : Ana Başlık, Title kadar etkilidir.

h2 Tagları :
Kullanım Amacı : Alt Başlık, Description kadar etkilidir.

Color Tagları :
Kullanım Amacı : İlgi Çekmek, Strong ile Kullanıldığı Zaman Googleın Dikkatinden Kaçmaz İçeriği Belirleyen Anahtar Kelimeleri Vurgular Bak Google Amca Bu Anahtar Kelimeler İçeriğimi Anlat Duymayan Bilmeyen Kalmasın Beni Kolayca Bulsunlar der.

*İpucumuz: Googleın binlerce renk seçeneğinden (ara renkler dahilinde) daha dikkat çekici ve ilgi ve dikkat toplayıcı renk olarak “Mavi” rengini seçtiğini hatırlatmakta fayda var.

Strong Tagları :
Kullanım Amacı : Vurgulamak, İçeriğin Okunurluğunu Sağlar Dikkati Toplar. İçeriğin Anahtar Kelimelerini Strong Tagları Belirler Genelde.

Örnek:

Alıntı:
iPhone�un yeni modeli, Apple mağazalarını sarstı ve bu yeni modelle iş dünyasına yeni kapılar açacak. iPhone artık iş amaçlı kullanım için kendini iyice geliştirdi ve iPhone 4′te bu yeni modellerde olmayan bir çok �iş� özelliği mevcut. Bu özelliklerin bir kısmına daha önceki versiyonlara sahip iPhone kullanıcıları da işletim sistemi güncellemesi ile sahip olabiliyor.

Not: Apple iPhone üzerine yazılan bu yazıda iPhone 4′ü vurguladım neden? Konunun içeriği iPhone, iPhone 4 ise ürünün modellerinden biri 3 Kullanan bir kişinin üst model ilgisini çeker iPhone 4′ü zaten kullan bir kişininde ilgisini çeker çünkü; kişi kullandığı model ile ilgili yeni bir bilgi, güncelleme veya fırsat olduğunu düşünebilir.

Alt Linkler :
Kullanım Amacı :Google Linkleri takip etmeyide severim meraklıdır o Alt Link vererek (MUTLAKA ALAKALI KELIMELERE ALAKALI LINKLERINIZI GÖMÜN) Google botlarının siteyi gezmesini ve o içeriği daha çabuk indexlemesini sağlayabilirsiniz. Bu sizin yararınıza, ama sık uygulamayın derin spammer olduğunuzu düşündürebilirsiniz

Örnek :

Alıntı:
R10 Bildiğimiz üzere bir webmaster sitesi, seo üzerine makaleler bulabiliyoruz. Facebook sayfaları satabiliyoruz. Müthiş bir aile ortamı var faydalı buluyorum bu siteyi.

Listeleme ve Madde Olarak Belirleme :
Kullanım Amacı : Tablo düzenini sağlamada büyük bir etkisi var aynı zamanda google “List” kelimesini ve kodunu görmesiyle bu bir liste adam özen göstermiş yahu kurban olurum ona der mutlaka der sever okşar sizi. Hem görsellik hemde ilgi çekme hemde okunabilirlik açısından farz.

Örnek:

Sosyal Ağ Siteleri

  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • Formspring
  • FourSquare
  • Tumblr
  • MySpace
  • Flickr

Keyword ve Description konusunda pek birşeye değinmeyeceğim fakat. Keyword density yapmayın 500 kelimelik makaleye 4-5 tane keyword geçin Title kısmı içeriği anlatsın 3 kelime maksimum iyidir bence. Uzatmayın cümleyi aman gözünüzü seveyim url yapısı WP kullananlar icin düzenli olsun kıza olsun öz olsun. Descriptiona gelince makalenin gelişme kısmından bir parça yerleştirin derim.

Yazar : SocialMedia

Yorum Yaz