Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Google’ın Yeni Algoritma Kavramı

Google’ın Yeni Algoritma Kavramı

Google’ın Yeni Algoritma Kavramı

Googlen’in Çalışma Sistemi

Algoritma kavramı pek alışık olunmayan bir kelimedir; ancak web sitesi sahipleri ve arama optimizasyonları ile ilgilenen kişiler bu kavrama pek de yabancı değildir. Özellikle Google’nin son dönemlerde değiştirdiği ilkeler üzerine pek çok algoritmatik efsaneler dolaşmaya başlamıştır.
Arama motorları optimizasyonu açısından algoritma kavramına bakacak olursak, Google’nin web sitelerini üst sıralara çıkarmak için kullandığı sistemlerin kastedildiği sonucuna varabiliriz. Bu kısa çıkarımdan anlaşılacağı için Google algoritma sistemini sır gibi gizler ve bu algoritmanın çözülmesi de pek kolay değildir.

Web Siteyi Aramalarda Yükseltmek

Eğer ki bu algoritma bundan yıllar önce olduğu gibi çözülseydi eğer İnternet piyasasında onlarca çöp site görmemiz kaçınılmaz olacaktı. Google son zamanlarda çöp sitelerle mücadele etmek adına çok sık şekilde algoritma değişikliklerine gitti. Bu algoritmalara çoğu zaman Google Panda ya da Google Penguen gibi isimler verildi. Bu sistemlerin sırrı tam olarak çözülemese de sıralamada yükselmek adına bazı işe yarar formüller de bulunmadı değil. Google’nin son algoritmasının sosyal medyaya dayandığı bir gerçektir ve bunu Google’nin sosyal medya piyasasına girme çabalarından anlaya bilmekteyiz.
Google algoritması ne olursa olsun kaliteyi yakalamak şu aşamada algoritma çözmekten çok daha makul görünmektedir.