Buradasınız:Anasayfa » Google Hizmetleri » Google’den öğrencilere ücretsiz eğitim

Google’den öğrencilere ücretsiz eğitim

Google bu yıl ilk defa düzenleyeceği “Google Genç Ajanslar Akademisi” eğitimleri Türkiyenin sekiz üniversitesinde yapılacağını açıkladı. 19 Mart’ta başlayacak olan eğitimler 15 Temmuz’a kadar sekiz üniversitede devam edecek, eğitimlere  internet ve pazarlama üzerine araştırmalar yapan bir çok genç üniversitelinin katılacağını tahmin ediyoruz.

Kimler Katılabilir?

Genç Ajanslar Akademisi aşağıdaki üniversitelerden öğrencilerin katılımına açıktır.

  • Eskişehir Anadolu Üniversitesi
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi
  • Akdeniz Üniversitesi
  • Çukurova Üniversitesi
  • Erzurum Atatürk Üniversitesi
  • Pamukkale Üniversitesi
  • Gaziantep Üniversitesi
  • Konya Selçuk Üniversites

Google Genç Ajanslar Akademisi üç temel bölümden oluşan bir programdır.

Ücretsiz Google AdWords Eğitimi

İlk aşama öğrencilere Google eğitmenleri tarafından verilecek olan bir günlük ücretsiz bir eğitimdir. İnternet reklamcılığı ve Google AdWords temellerini içeren eğitim müfredatı sayesinde öğrenciler ilk internet reklam kampanyalarını oluşturmayı ve yönetmeyi burada öğreneceklerdir. Bu sene sekiz üniversite kampüsünde 19 Mart 2011 ve 26 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleşecek olan eğitim için detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Google Genç Ajanslar Yarışması

Eğitim sonrası internet reklamcılığı alanında becerilerini pekiştirmek isteyen öğrencilerin Google Genç Ajanslar Yarışması’na katılması önerilir. 1 Nisan 2011’de başlayacak olan yarışmada, katılımcılar Google tarafından kendilerine verilen 150TL’lik Google AdWords deneme kuponlarını kullanarak, kendi buldukları yerel işletmeler için internette reklam kampanyaları hazırlayacaktır. Yarışmanın amacı öğrencilerin birer dijital pazarlama ajansı gibi hareket etmelerini sağlamak ve buldukları işletmelere iki aylık bir süre boyunca dijital pazarlama danışmanlığı yapma fırsatı vermektir.

Yarışmaya bireysel olarak veya iki kişilik gruplar halinde katılmak mümkündür. Yarışmacılar, en çok beş yerel işletmeye danışmanlık yapabilir. Yarışmanın nihai hedefi, Google AdWords kullanarak, özenli bir şekilde hazırlanan reklam kampanyaları ile işletmelere dijital pazarlamanın değerini kanıtlamaktır. Katılımcılar yarışma boyunca hazırladıkları AdWords kampanyalarının kalitesi ve danışmanlık yaptıkları işletmelerin memnuniyeti bakımından değerlendirilecektir.

Yarışma kayıtları, 21 Mart 2011 tarihinden itibaren www.google.com.tr/gencajanslar adresinden yapılabilir.

Google Genç Ajanslar Eğitim Kampı

Her üniversitenin en başarılı katılımcıları, bir haftalık Google Genç Ajanslar Eğitim Kampına katılma şansına sahip olacaklardır. Kampta öğrencilerin kendi dijital ajanslarını kurmak için öğrenmeleri gereken tüm konuları içeren yoğun bir girişimcilik müfredatı sunulacaktır. Eğitim Kampı sonrasında da Google öğrencileri Internet Reklamcılığı Programı kapsamında desteklemeye devam edecektir.

Yorum Yaz