Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Google Sıralamalarında Yükselmek İçin İpuçları

Google Sıralamalarında Yükselmek İçin İpuçları

Google Sıralamalarında Yükselmek İçin İpuçları

İnternet Ortamındaki Rekabet Kızışıyor

Son zamanlarda İnternet piyasasından oldukça fazla rekabet yaşanmaktadır. Bunun nedeni olarak web site kurma işleminin oldukça kolaylaşması ve maliyetinin her geçen gün düşmesi gösterilebilir. Durum böyle olunca da tek bir rekabet kelimede binlerce site bulunmaktadır.

Bu fazla sitelerin olması da reklam gelirlerinin bu siteler arasında bölüşülmesi ve düşen payın gittikçe azalması anlamına gelir.Web site sahipleri ise buradan büyük paylar almak adına tamamen arama motorlarına yönelmiş durumdadır. Çünkü trafik getirisinin çok büyük bir kısmını arama motorları sağlamaktadır.

Sitenizin Google Sıralamalarında Yükselmesi

Google özellikle arama motoru piyasasında çok önemli bir yer edinmiştir. Bunun sonucu olarak da arama motoru optimizasyonu çalışmalarının neredeyse tamamı Google üzerine olmaktadır. Google’de iyi bir sıralama elde etmek artık araç olmaktan çıkıp tamamen amaç durumuna gelmiştir. Çünkü Google’de kelimesinde ilk sırada çıkan bir sitenin başka yatırımlara gereği kalmamaktadır.

Bu nedenle Google’de üst sıralarda olmak bir web sitesi için oldukça önemlidir. Google sıralama konusunda başarı sağlamak isteyen pek çok kişiye tavsiyemiz ise, temiz siteler ile Google’nin karşısına çıkmalarıdır. Aksi halde çöp siteler ile bu kişilerin Google sıralama konusunda pek de şansları olmayacaktır.