Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Geniş Site Ağları İçin Link Piramidi Oluşturmak

Geniş Site Ağları İçin Link Piramidi Oluşturmak

Geniş Site Ağları İçin Link Piramidi Oluşturmak

Webmasterlerin  Korkulu Rüyası Sandbox

Birçok webmasterın korktuğu en önemli konulardan biri, sitenin Sandbox’a düşmesidir. Sandbox’a düşmede ki en önemli etkenlerden biri de, alakasız backlink çalışmasıdır. Link Wheel yapısının Google tarafından tanınmasından sonra, bu sistemin geliştirilerek yeni bir algoritması oluşturuldu

Link Piramitleri

Link piramitleri, çok az backlinkten maksimum faydayı elde etmeye yarayan ve sürekli büyümeye açık bir yapıdır. Birinci sırada bulunan sitelerin, paravan bloglar yardımıyla kaliteli backlink almasıdır. Link Wheel sisteminin aşama aşama olduğu bir yapı olarak düşünebiliriz.
Birinci kademede kaliteli backlink almak isteyen siteler, ikinci kademede alt paravan bloglar, o pravan blogların altında bulunan diğer paravan bloglar gibi alt alta devam etmektedir.

En alt sırada bulunan siteye yapılan backlinkler sayesinde bir üst siteler backlink almış olur. Sonrasında o sitenin bir sütündeki sitede, alttaki siteden backlink almış olur. Bu sistemdeki amaç, ana sitelerin kaliteli backlin alması ve sandbox’a düşmelerini engellemektir. Çünkü alt paravan bloglardan biri kara listeye düşünce, yerine yenisi kolayca getirilebilir.Link piramidi, geniş site ağları için çok faydalı bir seo çalışmasıdır.

Link Pirametlerinin Faydası

Çünkü bu sayede bazı sitelere üst düzey seo çalışması yapılırken, diğer sitelerde Google’a yem olarak sunulur. Ayrıca bu yöntem sayesinde bilmediğiniz sitelerden de backlink alırsınız.Link piramidinde, her bir alt kategoride bulunan siteler, kendi aralarında da link değişimi yapmalıdırlar. Çapraz link değişimi önemli bir faktördür. Ayrıca link aldığınız sitelerin çoğunluğu wordpress, blogger altyapılı subdomain ile çalışan siteler olduğu için sandbox yemesi çok zordur. Bu yüzden amacınıza kolayca ulaşabilirsiniz.