Buradasınız:Anasayfa » Google Hizmetleri » Friendfeed ile indexlenin :)

Friendfeed ile indexlenin :)

http://www.seonokta.com/wp-content/uploads/2011/05/friendfeed-31.jpghttp://www.seonokta.com/indexlenme-problemine-cozum.htm yazısında bu konuya değinmiştik. Friendfeed alt yapısı ( public ) sayesinde google tarafından hızlı indexlenmekte. Bunu kendi siteleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz, ister Friendfeed’in rss bağlantısını isterseniz de ping.fm gibi harici uygulamalar ile.

Genelde oluşturduğunuz sahte bloglar, web 2.0 profilleri, forum profilleri gibi sayfaları indexletmek zordur. Backlink amaçlı gerek el ile gerekse programlar ile backlinkler oluşturuyorsunuz. Fakat Google’ın bu içeriği görmesi için yapılan pingleme işlemi çoğu zaman yetersiz kalmakta.

Bunun için friendfeedin apisini kullanacağız.Öncelikli olarak friendfeed üzerinde yeni bir hesap açmanız ve remote key değerini almanız gerekmektedir.

http://friendfeed.com/account/api adresinden friendfeed remote key alabilirsiniz.

http://www.seonokta.com/ff.rar adresine örnek olarak oluşturduğum bir dosya oluşturdum. İçinde remote key kısımlarını doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca “http://127.0.0.1/ff/index.php” kısmınıda, dosyanın yerini kendinize göre değiştirmelisiniz. Aynı klasör içerisine backlinklerinizin bir listesini yazi.txt olarak kaydetmeyi unutmayın.

Dikkat

  1. Friendfeed apisi yaklaşık 400 gönderiden sonra ip’nizi banlıyor. Bu yüzden mevcut hostunuz yerine localde çalışmanızı tavsiye ederim. Boş ekran ile karşılaşmaya başladığınızda, modem restart ile tekrar işleme başlayabilirsiniz.
  2. Gözlemlediğim diğer şey, google bu tüm friendfeed sayfalarını kısa sürede indexliyor fakat, sadece linkten oluşan bir sosyal profil kısa süre sonra google dizininden çıkartılıyor. Google profilin spam olduğunu anlayabiliyor. Sanırım bir sonraki makalemi bu konuda yazabilirim, oldukça geniş bir yelpazeye sahip :)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz