Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Filtrelenmiş Siteyi Sendbox’tan Nasıl Kurtarabilirim

Filtrelenmiş Siteyi Sendbox’tan Nasıl Kurtarabilirim

Filtrelenmiş Siteyi Sendbox’tan Nasıl Kurtarabilirim

Backlink Yolu İle Sitenizin Değerlerini Düşürmelerine İzin Vermeyin

İnternet dünyası çok geniş bir alandı ve bu alan içerisinde birçok rakibe sahip olabilirsiniz. Bu rakiplerinizin, sizin siteniz adına Google’ın optimizasyon çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebilecek çalışmalar yapması kaçınılmazdır. Örneğin, Google’ın sevmediği warez ve değersiz sitelere backlink çalışması yaparak, sitenizi olumsuz yönde etkilemesine neden olur. Negatif seo ise tanım olarak; başkası tarafından sitenizin değerini düşürmek için yapılmış olduğu olumsuz link çalışmalarıdır.

Google’ın bu konuda webmastar tools alanında güncellemeye giderek Disavow links aracını çıkartmıştır.

Günlük Raporlama ile Sitenizin Çalışmalarını Kontrol Edebilirsiniz

Google’ın negatif seo için önermiş olduğu birkaç çözüm yolu vardır. Bunlardan en önemlisi Bing’den esinlenerek geliştirilmiş olan Diasavow Link aracıdır. Bu araç sayesinde siteniz adına backlink verilmiş değersiz siteleri Google’a bildirerek, bu sitenin sizinle bir ilgisi olmadığını belirterek o sitedeki link çıkışlarını pasif edebilirsiniz. Elbette bu sitelerin bulmasını, kendiniz yapacaksanız.

İkinci olarak Webmaster Tools alanındaki aylık, haftalık ya da günlük raporlama sonuçlarını kontrol ederek, sitenize yapılan çalışmaları önceden haber alarak, önlemlerinizi erken alabilirsiniz.

Sitenizin Düzenli Çalışıp Çalışmadığını Sürekli Kontrol Edin

Üçüncü olarak, sürekli sitenizin düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olacaktır. Seo işiyle uğraşan bölümün yapacağı bu çalışmalar ile, sitenize yapılan yorumlardan sitenize link çıkışı vermiş tüm siteler detaylı olarak belirli aralıklarla raporlanmalıdır.
Görüldüğü gibi, büyük ölçüde iş site yönetimine kalsa da, Google bu negatif seo için büyük bir adım atmış oldu.