Buradasınız:Anasayfa » Genel » Domain ve Seo Etkisi

Domain ve Seo Etkisi

Google arama sonuçlarında, aranan ile domain arasına bağıntı kurmaktadır. Çok öncelikli değeri olduğunu düşünmesemde, sıralamada iki sıra arasında kaldığında eminimki domain kriterine göre üst sıraya yerleştirmekte.

Örneğin Dizi izleme siteniz var ise genelde seçilen domainler diziizle.com gibi olmakta fakat ilginç bir noktada düşünmenizi istiyorum. Youtube Türkiyede kapalı ve google’da youtube araması yapan kişinin bu aramada youtube dışında gideceği ilk site ktunnel.com ( ilgili arama ) Domainin, arama sonucu ile hiç bir alakası yok fakat bunu oluşturan bir kaç sebep var.

  • Bir çok forumda youtube kapalı kalmasından dolayı, nasıl girelebileceğinden bahseden yazılardan link alması. Youtube içeren makalelerden doğrudan link alması, google için youtube ile ilişkilendirilmesini sağladı. ( http://www.google.com/search?hl=tr&tbo=1&tbs=ww:1&q=youtube&btnG=Ara ) Bu linktende görülebileceği üzere, youtube için “nasıl youtube’a girilir” yazıları öncelikli ve bu tüm yazılardan link alındığını düşünün.

Bu yazımız domain ve seo dışına çıktı fakat aklınızda bir fikir oluşturduğunu düşünüyorum. Yaptınız işin youtube ile alakalı olması ve youtube makalelerinden link almanız “youtube” kelimesinde yükselmenizi sağlar.

Yorumlar (1)

Yorum Yaz