Buradasınız:Anasayfa » Domain » Domain ve Optimizasyon

Domain ve Optimizasyon

Domain ve Optimizasyon

 Domain Seçiminin Önemi

Arama motoru optimizasyonu konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok kriter mevcuttur. Bir siteyi oluştururken muhakkak sitenizin optimizasyon çalışmaları önceden planlanmalı ve amacınız GOOGLE’de üst sıralara çıkmak olmalıdır. Bunun için ilk atmanız gerek adım ise iyi bir isim seçiminden yani “domain”den geçmektedir. Bir web sitesinin vizyonunu en iyi yansıtan ve markalaşmasını sağlayacak olan domain, seçimi konusunda hassas davranılması gereken bir adımdır.

Domain Seçerken Nelere Dikkat Etmeyiz

Domain seçimi yapılırken öncelikle siteyi tam olarak yansıtması ve anahtar kelimeleri doğru olarak içermesi gerekmektedir. Bu konuda ise bazı sıkıntılar mevcuttur. Web sitelerinin son zamanlarda çoğalmasına bağlı olarak ortaya çıkan ‘boşta domain bulma’ sıkıntısı, web site sahibi olacak kişileri bazı yanlışlara itebilmektedir. Bu yanlışların başında ise imla hataları ve gereksiz karakter kullanımları geliyor. Öncelikle bilmemiz gereken şudur: Google bir web sitesini kaliteli ise yükseltecektir. Bu nedenle anlamsız, yazım yanlışı olan ve gereksiz uzunlukla alan isimleri sitenize yarar değil zarar getirecektir.
Alan adı alırken uzantısı da önem arz etmektedir. Son zamanlarda çokça görülen ve sadece bir ülkeye hitap eden alan adları yerinde uluslararası bir alan adı tercih etmeniz daha makul olacaktır.