Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » Doğru Backlink İnşaası

Doğru Backlink İnşaası

http://www.seonokta.com/linkwheel-sitelerini-guclendirin.htm Adresinde kısaca bahsettiğimiz link wheel inşaatını sizede bahsedeceğim. Tam olarak Türkçe karşılık bulamadığım bu terime “örümcek ağı” tabiri ile devam edeceğim.

Bir örümcek ağını düşünürsek, bir noktadan diğer noktaya tüm iletimler kesişim noktaları ile bağlıdır. Bu kesişim noktaları oluşturacağımız blog hizmetleri olabilir. Aradaki uzantılarımız ise bloglar arası backlinklemedir. Öncelikle yapmanız gerekenler :

  1. Daha önce bahsettiğimiz blog servislerini kullanarak siteniz için aynı içerikte bloglar oluşturun. Bu blogları oluştururken, günlük birer yazı yazmanızda fayda görüyorum. 1 günde 30 adet blog açıp, bu bloglara günlük yazı eklemeninizi tavsiye ederim. Bu 30 sayısı isteğinize göre değişiklik gösterebilir. Bu değişimde aynı oranda siteniz için etkisinde oynama yapacaktır.
  2. Bloglar arası mutlaka linkleme olmalıdır. Her bir blogunuzdan mutlaka ana sitenizede link vermeyi unutmayın. Daha iyi bir etki için, blogunuzdan ana sitenizin alt sayfalarınada mutlaka link veriniz.
  3. Blogların yazı sayısı yükseldikçe, ana sitenize gelen backlink değeride güçlenecektir. Fakat bu yeterli olmayabilir. Bunun için bloglarınıza link alabilirsiniz. Bloglarınızı imleme sitelerinize ekleyerek, hatta daha güçlü bir seo için blogların alt sayfalarını imleyerek güçlü bir ağ oluşturabilirsiniz.
  4. Bloglarınızı güçlendirmenin bir diğer yolu ise şu aralar popüler olan forum profil linkleri olabilir. Internette “xrumer service” araması sayesinde size uygun paketi bulabilirsiniz ( Programların detaylı anlatımları yakında yazılacaktır. )
  5. Blogların, Rss bağlantılarını, rss dizinlerine ekleyerekte bloglarınızı güçlendirebilirsiniz.

Sanırım yapmanız gerekenler aklınızda canlandı. Örümcek ağlarını oluşturan programlar ve servislerde mevcuttur. Bunu istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Aldığınız backlinkleride program/servis hizmetleri ile güçlendirerek doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz