Buradasınız:Anasayfa » Genel » Doğal Yol ile Backlink

Doğal Yol ile Backlink

Backlink edinmek için Türk webmasterlar genelde footerdan link satın alarak yada blogların yorum sayfalarına kasarak bu işlemi gerçekleştirdiklerini zannederler..

Yapılan bu işlemin etkisi az ve süresi kısıtlıdır, bir sitenin anasayfasından link almak hem pahalıdır hemde linklerin süresi bitince silindiğini unutmayın.

Kurumsal seo çalışmalarında izlediğim 1-2 yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum…

Etkili olabilmesi için her güne 1 adet makale hazırlayın, bu makaleleri ingilizce biliyorsanız ingilizceden çevirin, bu şekilde daha orjinal bir makale oluşmuş olacaktır.

Makalelerde geçen anahtar kelimelerinizden 1-2-3 tanesine link verin, bu linklerden 1 tanesi anasayfanıza diğerleri uygun alt sayfalarınıza verilebilir.

Daha sonra bu makaleyi özgün ve güncel bir blogda yayınlayın, alexa değeri 300 k ve altı bir sitede makale yayınlatmak size 15-45 tl arasında bir maliyeti olabiliyor.

Makalelerin 3-7 gün anasayfada kalmasına özen gösterin, anasayfalar sitelerin en değerli yerleridir.

Makaleleri her gün verin, 10 adet makaleyi 1 günde değil 10 günde verin.

1. günkü makale yayınlanınca 2. gün yazacağınız makaleye 1. gün yazdığınız makalenin linkini konu başlığı ile koyun, konu başlıklarında da kendi anahtar kelimelerinizin geçmesine özen gösterin!

Anahtar kelimeniz “e-ticaret” ise konu başlığı “Dünyadaki e-ticaret hacmi” şeklinde olabilir mesela

Daha sonra dofollow blogların yorum sayfalarınada kendi anahtar kelimelerinizi ve makalelerin yayınlanmış linklerini vererek blog çalışması yapın, yayınlanmış her makale için 4-5 adet link kasmak çok etkili bir işlemdir, dikkat edin bu linkleri kendi sitenize değil, makalelerinizin eklendiği sayfalara vereceksiniz, tabiki kendi anahtar kelimenizi girerek.

Bu şekilde çalışarak “e-ticaret” ve “oto kiralama” gibi kelimelerde 1. ayda kurumsal müşterilerimi 1. sayfaya taşıdım, bu işte önemli olan güzel makaleler yazmak ve bunları yayınlayacak güzel siteler bulmak, işin tekniğini zaten anlatmış bulunmaktayım. Bir kısım teknikleri ise ancak zamanla kendiniz öğrenmelisiniz!

Küçük hacimli kelimelerde 2 haftada daha büyük hacimli kelimelerde 1 ayda sonuç alabilirsiniz, sitenizin pozisyonunu da hesaba katmayı unutmayın.

Not : Bu adreste, antiarabesk tarafından kaleme alınmıştı, fakat bu yazının internet meraklıları tarafından okunması gerektiğini düşünerek koyuyorum. Kendisine bu yazısı için teşekkür ederiz.

Yorumlar (3)

  • Murat Bektaş

    Güzel makale olmuş, tabi farklı yöntemlerde kullanılabilir ben özgün yazılar yazıp aralarda backlink vererek bloglarda yayınlatıyordum etkiside çok oldu.

  • Ahmet Çakır

    Bunun çok farklı yöntemleride mevcut sadece bloglarla sınırlı kalmadan forum ve farklı platforumlardada yazılarımızı ekleyerek doğal backlink alabiliriz.

  • Erdem Kurt

    R10′da daha önce okuma fırsatım olmuştu sizde paylaşmışsınız teşekkürler yararlı bilgiler mevcut.

Yorum Yaz