Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » DMOZ Kaydı İçin Ne Yapmalıyım?

DMOZ Kaydı İçin Ne Yapmalıyım?

DMOZ Kaydı İçin Ne Yapmalıyım?

Arama Motorlarının İlgisini Çeken Dizinler

Dmoz, en güzel ve en iyi içeriğe sahip olan ve ziyaretçilerine faydalı yada eğlenceli bir içerik sunan sitelerin bir araya geldiği bir dizindir. Bu dizin arama motorları tarafından dikkate alınmaktadır. Google ise bu dizini kullanarak, kendi algoritmasında değerlendirmeye alır. Bu yüzden birçok site sahibi, seo açısından önemli olan bu dizine kayıt olmak ister. Ancak DMOZ, her siteyi dikkatle inceleyip araştırdıktan sonra ilgili dizine ekler. Bu işlemden kolayca kurtulmak için, başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır.

Dmoz Kaydı İçin Dikkat Edilecek Detaylar

  1. Öncelikle ilk dikkat edilmesi gereken konu, sitenizin kategorisini belirlemektir. Sitenizin hangi alanda olup olmadığına karar verip, DMOZ  içerisindeki ilgili kategoriye gidip, Adres Öner linine tıklayıp gerekli alanları doldurmalısınız.
  2. Sitenizin adresini yazarken http:// ile başlamasına dikkat edin. (http://www.siteadi.com)
  3. Sitenin başlığı kısmında ise sitenizin içeriğine sahip çok kısa bir bilgi yazmanız gerekir. Burada çok uzun bir slogan yazmamanız gerekmektedir. Kişisel bloglar için “Kişisel Blog Sayfası” uygun olacaktır. Ayrıca her kelimenin ilk harfi büyük olmalıdır.
  4. Site açıklaması kısmında, dikkat çekici yada reklam nitelikli kelimeler kullanmayın. Özgün bir açıklama ve düzgün Türkçe ile, sitenizin ne içerdiğini yazabilirsiniz.
  5. Eğer DMOZ için gerekli bilgileri düzgün ve özenli bir biçimde girerseniz, siteniz editörler tarafından incelenip, ilgili dizine eklenecektir.