Buradasınız:Anasayfa » Araçlar » Dizinler

Dizinler

Dizinler

Internette, Google’dan önce siteleri kategorilerle ayırmak meşhurdu. Insanlar ne tarzda site aradıklarını bu kategoriler şeklinde sağlıyordu. Bu dizinlerde üstteki siteler daha çok tarafik sağlıyordu. Internet sitelerinin trafikleri bu dizinler tarafından oluşmaktaydı. Google’ın hızla yükselişi sayesinde tüm dünyada aramak meşhur oldu. Insanlar, istediklerini arayarak bulma yoluna gittiler. Daha hızlı ve istediğini bulma yolunda en doğru adımdı. Şuan internet daha akıllı arama motorlarına doğru yol alırken, biz makalemizde dizinler ve onların yararlarından bahsedeceğiz.

Dizinlerin bir çoğu PR değerine sahiptir, sahipleri tarafından farklı yollarla pr değerlerine sahip hale getirilmiştir. Bu pr değerinin yüksek olması, dizinin popülerliğinde büyük önem taşımaktadır. Hem dizindeki sitelere, hemde dizin sahibine yarar sağlamış oluyor. Site sahipleri, benzer içerikli sayfalardan link almış oluyor. Aynı kategoride bir çok site ve açıklaması düşünüldüğünde, benzer içerik olarak değerlendirilebilir. Fakat, aynı sayafadan bir çok siteye link çıkışı olduğunu düşünülürse, site için yararı azalmakta.Siteniz için yararlı olması için, bir çok dizine başvurmanızı öneririz. Unutmadan, dizinlere doğrudan sitenizi ekleyemezsiniz. Öncelikle başvuru yaparsınız ve ardından onaydan geçtikten sonra siteniz dizinde gözükür.

Dmoz.org, gönüllü çalışan insanların oluşturduğu ve dünyanın en popüler dizinidir. Site sahiplerine en yararlı dizin olarak nitelendirebiliriz.

Bu piyasadaki site sahiplerine bizimde bir yararımızın olması için, bizde bir dizin açtık;

http://directory.seonokta.com

Sitenizi ekleyebilirsiniz, onay işleminden sonra sitenizi görebilirsiniz.

Yorumlar (1)

Yorum Yaz