Buradasınız:Anasayfa » Tanıtıcı Reklam » Dekorasyonda halının önemi

Dekorasyonda halının önemi

Dekorasyonda halının önemi

Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu için vazgeçilmez dekorasyon detaylarından biri olan halı modelleri, günümüzde birbirinden şık ve kullanışlı halılar olarak karşımıza çıkıyor.

Alacağınız halı modelinin hangi odada kullanılacağı çok önemlidir. Salon için seçeceğiniz halı, simli halı modellerinden iki orta parça şeklinde olabilir. Zira artık salonlarda laminant parke kullanıldığı için, parkelerin görülmesi için tam boy halı yerine iki tane orta boy halı kullanmak daha doğru. Çocuk odası halıları için, genelde çizgi film karakterlerinin resimlerinin yer aldığı modeller kullanılıyor.

Daha canlı renklerin kullanıldığı çocuk odası halıları orta boy yuvarlak, kare olarak tasarlanıyor. Koridor halıları için 2 ya da 3 parçalı geometrik desenli halılar tercih ediliyor. Yatak odası halıları için kürklü halılar, şagi halılar tercih ediliyor. Mutfak için kullanılacak halı modelleri ise daha spor tarzda üretilmiş halılar.

Alacağınız halı modellerinin mutlaka kaymaz tabanlı halılar olmasına dikkat edin. Zira hem laminant parkede hem fayans üzerinde halıların kayma riski var. Kolay silinebilen, leke tutmayan halı modelleri arasında bütçenize uygun birçok model bulabilirsiniz.