Buradasınız:Anasayfa » Genel » Bloglardan para kazanmak mümkünmü ?

Bloglardan para kazanmak mümkünmü ?

Bir çok kişinin isteğidir blog yazarken para kazanabilmek fakat şuan ki internet şartlarında bu çok zor fakat imkansız değildir. İnsanlar genelde arayarak buluyor özellikle Türkiye’de google ararsan bulursun mantığı çok iyi yerleşmiştir genel manada teknoloji ve internetle uğraşmayan bir çok kişi google’de arayarak bulmaktadır, kısaca blog takip etme kültürü yerleşmedi. Doğal olarak google’den gelen kullanıcının bize kazandıracaktır hergün blogumuzu takip eden kişinin kazandıracağını zannetmiyorum.

Bloglardan kazananlar var evet fakat bu kişiler genelde kişisel blog gibi yazmamaktadırlar. “Örnek : Film tanıtım sitesi, albüm tanıtım sitesi” evet güncel olarak takip edip genelde kendi fikirleriyle özgünleştirip blog tutan ve gerçekten para kazanan insanlar var.

Unutmamak gerekir ki sadece kişisel bloglardan internette para kazanmamız zor gözüksede dediğimiz gibi imkansız değildir.

Yorumlar (4)

 • Murat Başar

  Henüz günlüğümü yayın hayatına sokmadım ama blogdan para kazanma fikri kulağa çok hoş geliyor. İlk etapta sunucu parasını kazansam yeter diye düşünüyorum. :)

 • İbrahim Yüce

  Harbiden mümkünmüş yaw :D Şimdi reklamları siteme koydum bile, az da olsa para kazanıyoruz.

 • Ahmet Ceylan

  Şu anda Türkiyede kimse evini blogdan kazandığı parayla geçindirdiğini düşünmüyorum. Hayat hızlı ilerliyor. Elbet birgün internet kullanıcıları blogları takip etmeye başlar o zaman para kazanırız.

 • İlhan

  ingilizce olunca kazanma ihtimali artıyor tabi. ama iki sihirli kelimeye eklenmesi gerekenler var.
  kaliteli içerik, bağlılık yaratmak,sosyal medya,güvenirlilik…

Yorum Yaz