Buradasınız:Anasayfa » Genel » Blog Nedir

Blog Nedir

Blog Nedir

İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte insanlar artık sosyal medya sitelerinde daha fazla vakit geçirmeye başlamış ve internet içerisinde daha fazla yer almaya başlamıştır. İnsanların sanal dünya içerisinde yer alması ile birlikte pek çok büyük markalara internet dünyasından faydalanmakta ve ürünlerini-hizmetlerini insanlara tanıtmak için kullanmaktadır. İnternet teknolojisinin bu özelliğinin yanı sıra son dönemlerde özellikle genç kesim için “ blog açmak “ oldukça moda olmuş durumda. Peki herkesin açma gereksinimi duyduğu blog kavramının anlamı nedir? İyi bir blog nasıl olmalıdır ve blog içerisinde neler bulunur inceleyelim.

Blog kısa ve öz anlamı ile kişiye özel veya bir gruba özel olarak açılmış internet sitesi içerisinde yazılar, videolar ve resimler paylaşılan alanlardır. Blog, kişinin günlük hayatını aktaracağı internet sitesi olduğu kadar belirli bir konuda yazılmaz ve pek çok konuda içeriğe sahip olur. Blog yazmak internet dünyası içerisinde yer almak isteyen kişilerin oluşturdukları siteler olur iken kişisel web sitelerinden pek bir farkı bulunmamaktadır. Farklarına baktığımızda yorumlara daha çok açık olduğunu ve artık daha kolay oluşturulabildiğini görebiliriz.

 

Blog yazmak için herhangi bir konuya bağlı kalmanıza gerek yoktur. Ancak blog yazmanın ayrıcalıklarına ve uzmanlığına baktığımızda uzman olduğunuz alanlarda, ziyaretçilerinizin yazılarınızı okuduğu alanlarda yazılar yazmak her zaman bloğunuzun popüler olmasını sağlamaktadır. Blog yazmanın diğer ayrıcalıkları da yazılarınızın süslü olmasıdır. Örneğin bir blog yazınızda resimler ve videolar ile yazıyı destekler iseniz hem daha doyurucu bir blog yazısına sahip olabilir hem de daha fazla okunma, okuyanı bilgilendirme oranı yakalayabilirsiniz.