Buradasınız:Anasayfa » Webmaster Araçları » Bedava Sitelerin Arasındaki Farklar Nelerdir

Bedava Sitelerin Arasındaki Farklar Nelerdir

Bedava Sitelerin Arasındaki Farklar Nelerdir

Bedava sitelerin Arasındaki farklar nelerdir , bedava siteler her geçen gün daha fazla olmaya başladı. Bunun sebebi herkesin internette bir site açmak istemesi. Dolaylı olarak site açan kişiler bedava olan siteleri tercih ediyor. Ücretli olmasıyla alakası yok aslında bedava site kurarak öncelikle siteyi kavramalı ve kendinizi geliştirmelisiniz daha sonra özel domaine geçerek daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Bu yazıda en popüler ve en çok kullanılan 3 adet bedava siteden bahsedeceğiz bunlar blogger , wordpress ve blogcu . Peki bunların arasında ne farklar var hangisini kullanmak daha iyi olur. Blogger’dan başlayalım blogger tabanlı bir site açtığınızda siteniz siteadi.blogspot.com şeklinde olacaktır. blogger’ın her geçen gün daha fazla olan üyesi sayesinde artık blogger için bir sürü eklenti ve tema yapılmaya başlandı .

Ayrıca bloggerda kendiliğinden sitemap ve seo mevcut. Wordpress ile kurduğunuz siteler ise siteadi.wordpress.com şeklinde oluyor.

Wordpress blog’larda seo (search engine optimization) gibi el ile yapılan işlemleri eklentiler ile çok basit bir şekilde yapabiliyorsunuz, bunun yanında wordpress’in internet üzerinde birçok özel ve bedava teması mevcut. Blogcu’ya geldiğimizde siteniz “siteadı.blogcu.com” şeklinde kuruluyor aslında blogcu’nun fazla artıları yok eksileri var blogcu ile aldığınız blog’larda reklam yayınlanır ve siz bu reklamlardan kazanç elde edemezsiniz. Benim size önerim bir blogger kurmanızdır.