Buradasınız:Anasayfa » Genel » Backlinkin Yeni Kuralları Olayı Zorlaştırdı – İçerik Eklemenin Yeni Trendleri

Backlinkin Yeni Kuralları Olayı Zorlaştırdı – İçerik Eklemenin Yeni Trendleri

Backlinkin Yeni Kuralları Olayı Zorlaştırdı – İçerik Eklemenin Yeni Trendleri

Eski taktiğimiz genel itibariyle ana sayfayı güçlü tutmak üzerineydi, daha sonra link çalışmaları kategori, sitemap ve etiket sayfalarına yapılmaya başlandı, mantık aynıydı, içeriğin bulunduğu sayfaların güçlü olmasını sağlamak ve bu gücün alt sayfaları diğer sitelerin alt sayfalarından avantajlı konuma getirmesini sağlamak.

Daha sonra alt sayfaları da ayrıca güçlendirmemiz gerektiğini farkettik. Ve artık alt sayfalara da backlink kasmaya başladık.

Google’sa algoritmasına link çiftliği olarak db sine eklediği sitelerden link alımı yapanları cezalandırmayı ekledi, bundan sadece ziyaretçi sadakatine sahip sosyal ağları istisna tuttu ve onların apilerini kullanarak bunlarda paylaşılan linklerin gerçek kullanıcılar tarafından ne kadar beğenildiğini tesbit etmeye başladı.

Backlink

Backlink algoritmaları içerisinde artık bir linkin ne kadar re-tweet edildiği, face’de ne kadar beğenildiği ve paylaşıldığı, kaç reel kullanıcının +1′lediği ve +1 leri yorumladığı mevcut.

Buyurun size bir seomoz aracı olan opensiteexplorer.com dan bir görüntü :

Seomoz bile herhangi bir domainin veya alt sayfanın sosyal platformlarda ne kadar kullanıcı tarafından takip edildiğini üyelerine listeleyebiliyorsa Google’ın sosyal ağlardan ne kadar bilgi çekebileceğini ve bu bilgileri nasıl kullanabileceğini varın siz düşünün.

Artık şunun gibi araçlar çok işimize yarayacak gibi görünüyor : http://sharedcount.com/

Bu Yazıdan Backlinkle İlgili Neler Çıkartılabilir :

  • Link Çöplüklerinden Uzak Durun
  • Uzak durmamayı seçecekseniz oralara eklediğiniz sayfalarınızın sosyal medyada beğenilmesini sağlayın
  • Sosyal ağda popüler olma zamanlamasına dikkat edin, +1, like ve re-tweet bir piramit oluşturacak şekilde artmalı ve azalmalı
  • Nereden link alımı yapsak diye düşünürken ölçüleriniz artık Pr yerine sharedcount.com daki değerler olsun, Face’de beğenilen sayfa sayısı çok olan bir sitenin Pr1 olmasının bir değeri yok ve zaten kanımca artık Pr algoritmasında da bu sosyal değerler kullanılacak
  • Sosyal medyayı sadece 25 farklı +1 şeklinde kullanmaktan ziyade yorum yapılan +1′er ve Like’lar oluşturmaya bakın
  • evet, artık gerçekten sitenizin beğenilmesi ve bu beğeninin ifade edilmesi gerekiyor
  • evet tr kullanıcısına saçma sapan içerikler dışında birşeyler paylaştırtabilmek en az atomu parçalamak kadar zor

İçerik

Sürekli yeni yazılar yazmanın da artık güncellik olmadığını farketmemiz gerekiyor.
Eski yazıların açılıp güncellemelerin yapılması ve bu yeni güncellemelerin ardından face beğenilerinin ve tweetlerin gelmesi, yeni bir yorum alan içeriğinizin blogunuzun ana sayfasında sanki yeni içerikmiş gibi ilk sıraya taşınması ( nasıl yaparsınız bilmem ) güncellik olarak yeni bir yazı yazmanızdan çok daha fazla avantaj sunuyor artık.

Radminin de belirttiği olaya dikkat etmek gerek, cimri yazıların ziyaretçiye sunabileceği birşey yok, özellikle yukarıda belirttiğim backlink ve içerik özelliklerine sahip alt sayfalara konunuzla ilgili olarak cömertçe link vermelisiniz. Sadece wiki’ye link verme olayını bırakmasanız da like’ı bol, tweet’i idare eden, arada bir +1 de alan sayfalara link verin. web’in kaliteli bir ağ olmasına katkınız olsun.

Sayfanızda sunduğunuz konu pek çok açıdan ele alınmalı, konuyla ilgili resimler ( ama google veritabanında olmayan en az 1 resim ) , videolar, haritalar ve feed’ler paylaşmalısınız ve bunların konuyla ilgili olduklarını div-id’lerinde belirtmelisiniz.

 

Kaynak