Buradasınız:Anasayfa » Link İşlemleri ( Link Building ) » Backlink Nasıl Bulunur?

Backlink Nasıl Bulunur?

http://www.seonokta.com/link-insasinda-dikkat-edilecekler.htm konumuzda ve ondan önceki konumuzda bahsettiğimiz link alımında dikkat edilecek hususlardan sonra da, linkleri nerelerden alacağımıza geldik.

Link alımında farklı çeşitler var bunu listeler halinde görelim:

 • Tanıdık, eş dost sitelerinden rica ile link alımı. Yakın çevrenizden rica ile siteniz için link alabilirsiniz. Bu aslında en kolay olanı.
 • R10.net gibi webmaster forumlarından para karşılığı link alabilirsiniz. Türkçe internet siteleri için uygun içerikte bir siteden link alabilirsiniz. İngilizce siteleriniz için ise, r10.net yerine digitalpoint.com’u tavsiye ederim. Daha çok Hindistanadan insanlar olsa da, Dünyanın dört bir yanından insan görmek mümkün. İçerikdaş bir site bularak link alabilirsiniz.
 • Son zamanlarda ne yazıkki artış gösteren bir sektör, hacklink adında duyacağınız bir link alım yöntemi. Siteleri hackleyerek sitelere linklerini ekleyen ve satan insanların oluşturduğu bir sektör. Doğru insanı bulduğunuzda .gov .edu veya pr9 pr8 bir çok siteden backlink alabilirsiniz.Tavsiye etmiyorum çünkü etik bir davranış değil ve ani yüklenme sitenize çok zarar verebilir.
 • Yorum atarak sitenize backlink; yine r10.net, digitalpoint.com gibi forumlarda sıkça satılan veya paylaşılan “dofollow blog listeleri”. Bu paylaşılanların çoğu yoruma kapatılmış veya binlerce link çıkışına sahip sayfalar olsalar dahi, sitenizi ekleyerek küçük bir katkıda bulunabilirsiniz.Size tavsiyem r10.net üyesi iseniz silver üye olarak eski konuları taramanız. Bu konularda linkinizi ekleyebileceğiniz spama uğramamış blog bulabilirsiniz.
 • Dizinler ise bir diğer yöntem. Dizinler vasıtası ile sitenize link alabilirsiniz. Bazı dizinler ana sayfaları için ücret istemekte bunu çok tavsiye etmesemde alternatif olarak bulabilirsiniz. Sitenize link ekletme zorunlu dizinlerden ise uzak durun, yarardan çok zararı olacaktır size.

Şimdilik aklıma gelen ilk 5 yöntem bu şekilde, tabi ki ilerleyen dönemlerde bu maddeleri daha detaylı inceleyeceğiz.

Yorumlar (5)

 • iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması

  hocam yorum olarak kendi siteme link aldğım için umarım yorumumu spam zannetmezsin. neyse, hocam backlink çalışması yapıyormusunuz ve fiyatınız nedir? kolay gelsin iyi çalışmalar…

 • Ahmet Kayar

  Vermiş olduğunuz değerli bilgiler için teşekkür ederim…..

 • Nihat

  r10.netin eski konularına bakma fikri kafama yattı. teşekkürler iyi bir fikir verdiniz bana.

Yorum Yaz