Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Arama Motorları ile Alakalı Yarışmalar

Arama Motorları ile Alakalı Yarışmalar

Arama Motorları ile Alakalı  Yarışmalar

Bu tip yarışmalar, son zamanlarda artış gösteren bir uygulama diyebiliriz. Ancak akıllıca düşünülen bir uygulama. Yarışmalarında ki amaç belirli bir kelimede yada kelime grubunda ilk sıraya oturmak olacaktır. Seo yarışmasını başlatan kişi yada site, yarışma ile alakalı bir metin hazırlar ve tüm sitelerin bu metinleri paylaşmasını sağlar. Sonra bu yazı üzerine çalışmalar yapılır.

Seo Yarışmaları ile Zaman kaybetmeyin ..

Paylaşılan yazıların içerisinde, yarışmayı düzenleyen kişinin bloğuna ait bir bağlantı vardır ve bağlantı DoFollow yapılmış şekildedir. DoFollow bir seo tekniğidir. Sitede dofollow link bulundurmak demek, linkini verdiğiniz siteye çok önem veriyorsunuz demektir.

Google ile yarışmayın. Teknik Çalışın

Binlerce sitede yayınlanan bu yazıyı Google fark ederek, yarışmayı hazırlayan sitenin linkinin pagerank değerini arttırır. Yani seo yarışması düzenleyen kişi hiçbir çalışma yapmadan sıralamalarda yükselmiş olur. Bu gibi konulara dikkat etmek gerekiyor. Eğer o sitenin alanı, sizinkiyle aynı ise bu tamamen yarışmadan çekilmek anlamına geliyor. Bu tarz seo tekniklerine kanmamak gerekiyor.