Buradasınız:Anasayfa » Teknoloji » Apple’ın Yeni Patenti Onaylandı

Apple’ın Yeni Patenti Onaylandı

MELEZ

Dizüstü bilgisayarların satışında düşüklük nedeni ile geçtiğimiz yıldan beri ürün çeşitliliği stratejisini farklılaştıran Apple, tablet ve dizüstü deneyimini birleştirecek yeni bir ürünün patentini aldı. ABD Patent Ofisi’nden yayınlanan dosyaya göre, “elektronik cihazlar için kablosuz görüntü” başlığıyla 2011′den beri onay bekleyen dosya dün onaylandı.

Patent dosyası içerisindeki çizimlerde Macbook benzeri bir ürünün, gövde ile ekranının ayrılabildiği, dizüstünden sıkılırsanız tablet olarak kullanabileceğiniz; kablosuz görüntü aktarımı teknolojisine sahip bir şekilde modellendiği görülüyor.

Microsoft’un Windows RT’li melez modellerde başarıyı yakalayamadığı düşünülürse, Apple’ın böyle bir ürün ile piyasaya çıkmasının düşük bir ihtimal olduğu görülüyor; lâkin böyle bir teknolojinin çok farklı alanlarda kullanılabileceği de açık. Apple’ın 2011′den bu yana kablosuz şarj teknolojileri için patent başvurularında bulunduğu da hesaba katıldığında; yeni ürünleri heyecanla beklemekten başka bir çare kalmıyor.