Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » Analytics Kullanırken Dikkat!

Analytics Kullanırken Dikkat!

SEO

SEO

Kısa bir not olacak;

Sitelerinizde analytics kullanırken, sizin gördüğünüz hatta göremediğiniz bir çok verinin Google tarafından görübeleceğini unutmayın. Google’ın işinin arama motoru olduğunu düşünürsek, en doğru sonucu kullanıcılara sunmak için elinde veri olması şart. Bu verilere ulaşmak için analytics, chrome’ın bir araç olduğunu unutmayın.

Bu söylediğimiz için gösterebileceğimiz malesefki bir referans yok, Google tarafından yazılmış bir dökümantasyon yok. Bu küçük notumuzu sadece deneyimlerimizle yazdığımızı hatırlatırız.

Yorumlar (6)

 • Kadir Toprak

  Sanki az daha çsanız daha mı güzel olurmuş.

 • admin

  @Kadir Toprak Google tüm ürünlerindeki verileri, sonuçları arama motorunu daha da iyi hale getirmek için kullanıyor. Google ürünleri kullanırken buna dikkat etmemiz gerekiyor.

 • Ekrem

  Google zor ama barışçıl bir arama motoru bunu daha iyi hale getirmek için sadece biraz dikkat gereklidir.

 • yusufAkdeniz

  Googlede Üst sıralara çıkmak için site içindeki bilgilerin, yazıların özgün olması gerekir. Aynı şeyleri kopyala yapıştır yaparsanız diğerlerinden bir farkınız kalmaz ve sıradan bir sıralamaya tabii olursunuz.

 • Burhan

  Analytics kodlarını kaldırdıktan yaklaşık 1 hafta sonra hitlerin arttığını görebilir kullanıcılar.

  Şahsen 4 gündür histats kullanıyorum ve hitlerde gözle görülür fark oldu. Bahsettiğiniz gibi, Google bu hizmetleri daha detaylı ve doğru sıralama yapmak için veriyor.

 • diziye

  Aynen katılıyorum hocam google deli gibi ajanlık peşinde bu onu gizemli ve en akıllı motor yapan unsurlardan bitanesidir.

Yorum Yaz